iOS kontra Android

Android czy iOS

Niektórzy użytkownicy zadają sobie pytanie który system jest lepszy android czy ios,a w związku z tym jaki telefon wybrać. Na początek może pokrótce przedstawimy obydwa systemy.

 

iOS kontra Android

 

 

Pisaliśmy już dokładnie o tym co to iOS tak więc można wejść w TU i przeczyta a teraz tylko przypomnimy ogólnie.
iOS jest to system operacyjny firmy Apple przeznaczony dla urządzeń mobilnych wyłącznie tej firmy takich jak iPhone, iPad czy też iPod Touch.

 

System operacyjny ipad

Podobnie sprawa wygląda z androidem, TU można się zapoznać z całym artykułem co to jest system android, tak więc System Android oparty jest na systemie linux, który jest na licencji GNU czyli wolnego oprogramowania, które może być dowolnie modyfikowany i wykorzystywany bez płacenia za licencje.

 

Android oraz i iOS są to dwa różne systemy, oparte na dwóch różnych platformach. Tak więc jeżeli chcemy mieć system iOS musimy nabyć jeden z telefonów serii iPhone bądź inny produkt firmy Apple. Natomiast Android obecnie znajduje się na 92% smartfonów różnych firm jak Samsung, Sony, HTC itd.

 

Systemy operacyjne na telefon 

Na pytanie który wybrać bądź, który jest lepszy nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ to zależy czego użytkownik oczekuje od systemu. iOS charakteryzuje się ładnym interfejsem oraz płynnym działaniem, dodatkowo ma wiele ciekawych aplikacji oraz jest dość intuicyjny w obsłudze. Dodatkowo dla niektórych jest to produkt z wyższej półki, Apple wydało setki milionów na promocje żeby produkty z logiem jabłka były kojarzone z produktami premium.

 

Android wady

Największym minusem tego systemu  jest  brak możliwości wprowadzania „głębszych” zmian dopóki nie zrobimy tzw jailbreak. Jako minus można zaliczyć także dość mały wybór telefonów z tym systemem w zasadzie do wyboru jest tylko serię iPhone, tak więc jak ktoś lubi produkty firmy Apple to na pewno będzie także zadowolony z systemu iOS. Plusem jest usługa, która pozwala nam na otwierania ostatnio używanych aplikacji.

 

Telefony z systemem android

Jeżeli chodzi o androida to przede wszystkim jest to system na wolnej licencji, w związku z tym powstało do niego mnóstwo modyfikacji jak i aplikacji i gier. System Android posiada ładny interfejs i jest prosty w obsłudze, a to który jest ładniejszy to już kwestia gustu, dodatkowo jest wiele aplikacji, które modyfikują wygląd Android , dzięki czemu możemy uzyskać na prawne nowy ładniejszy wygląd, wystarszy zainstalować nowe motywy na android żeby całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd. Kolejna zaletą systemu są częste uaktualnienia (nowa wersja android) dzięki czemu można się także spodziewać wprowadzania nowych funkcji w nowych wersjach systemu.

 

android-zjada

 

System operacyjny android

Duża zaletą sysytemu Android w porównaniu z iOS jest to że android jest na bardzo wielu smartfonach wielu firm, dzięki czemu mamy duży wybór telefonów z tym systemem, czego nie można powiedzieć o iOS aczkolwiek nie ma się co dziwić że apple instaluje iOS wyłącznie na urządzeniach własnej produkcji.

 

Android modyfikacje

Teoretycznie wydawać by się mogło że sysytem android jest praktyczniejszym systemem na którego znajdziemy zdecydowanie więcej aplikacji jak i gier, a do tego mamy duży wybór modeli telefonów. Jak już wspomnieliśmy sam wygląd interfejsu to kwestia gustu. Oczywiście fani apple jak i systemu iOS zawsze powiedzą że ich system jest najlepszy, aczkolwiek podsumowując plusy jak i minusy zdecydowanie bardziej „elastyczny” pod względem użytkowania jak i dostosowywania do własnych potrzeb jest Android.

 

 Przeczytaj także nasz artykuł: Co To Jest iOS oraz Co to jest Android. Porównaliśmy także Android czy Windows Phone

 

Artykuł wyszukiwany także pod hasłami:
android kontra ios ; telefon z systemem android ; najlepsze telefony z androidem ; ranking smartfonów z androidem ; system ios ; telefony z ios

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa