Android tv dongle

Chcesz zmienić swój telewizor w centrum multimedialnej rozrywki bez konieczności zakupu sprzętu z funkcją Smart TV? Wystarczy, że kupisz specjalną przystawkę do telewizora Android TV i możesz korzystać ze swojego telewizora jak z tabletu lub smartfona. Telewizja internetowa android

Android-TV1

 

Przystawka android do tv

Czym jest Android TV? Jest to specjalne urządzenie, które podłączamy do naszego telewizora za pomocą portu HDMI. Dzięki niemu możemy na odbiorniku uruchomić system Android w wersji powyżej 4.0.0 i cieszyć się możliwością korzystania z ciekawych aplikacji, które możemy pobrać z Android Market. Umożliwia nam także dostęp do popularnych portali społecznościowych, sprawdzenie poczty e-mail oraz możliwość grania w gry i oglądania filmów.

Przeczytaj także:Smart tv co to jest

 

Telewizja online android

Dzięki temu w zasięgu naszej ręki jest tysiące aplikacji Google. Możemy także korzystać z opcji VOD, dzięki której mamy dostęp do ulubionych filmów i programów telewizyjnych oraz bajek dla dzieci o dowolnej porze. Smart TV pozwala wykorzystać telewizor na wiele różnych sposobów oraz korzystać z wielu udogodnień dotychczas dostępnych tylko za pomocą komputera lub tabletu.

 

Na rynku znajdziemy szereg różnych urządzeń, które pozwolą nam korzystać z możliwości systemu Android na naszym telewizorze. Różnią się one przede wszystkim ceną (najtańsze kosztują niewiele ponad 200 zł), jednak należy pamiętać, że ostateczny wybór powinien opierać się na jakości urządzenia oraz oferowanym przez nie funkcjom.

Warto przeczytać także:Telewizja w Telefonie

 

Telewizja na android

To także zróżnicowanie pod względem specyfikacji urządzenia, która powinniśmy dobrać względem naszych potrzeb oraz modelu posiadanego telewizora. Podobnie jak w przypadku smartfonów lub tabletów przystawki Android różnią się jakością użytych do ich produkcji komponentów oraz oczywiście wydajnością. Podczas wyboru urządzenia musimy zwrócić uwagę na posiadany przez nie procesor, ilość dostępnej pamięci RAM i FLASH, rodzaj komunikacji z innymi urządzeniami w domu np. z routerem (Wi-Fi, Bluetooth). Powinien posiadać on także możliwość komunikacji z telewizorem na pomocą pamięci zewnętrznej oraz zapisywania i odczytu plików z pendrivea.

 

Przystawka smart tv do telewizora

Urządzenia pozwalające uruchomić system Android na naszym telewizorze są przede wszystkim tańszą alternatywą dla Smart TV. Dzięki nim możemy zrezygnować z oglądania filmów i grania w gry na małym monitorze komputera lub tablecie i zastąpić te urządzenia znacznie większym ekranem telewizora. Dzięki setkom aplikacji dostępnych za darmo możemy korzystać z gier, które umilą czas nie tylko najmłodszemu pokoleniu i zapomnieć o nudnych powtórkach oraz konieczności oglądania ulubionych filmów czy seriali o z góry narzuconej porze emisji.

Temat, który może cię zainteresować:Ukrywanie plików android

 

Android tv opinie

Telewizja Android to doskonały sposób na zabicie nudy, zabawę oraz naukę, która na pewno będzie znacznie przyjemniejsza i zapewni dodatkowo szereg rozrywek. W zależności od posiadanego łącza internetowego z dongle-m możemy korzystać poprzez łączność bezprzewodową lub za pomocą kabla, którym podłączymy telewizor do sieci.

 

Poniżej filmiki pokazujące przykładowy zestaw z Androidem TV oraz przykładowe możliwości.