Co to jest launcher android

System android kryje w sobie wiele pojęć, które nie dla wszystkich są zrozumiałe, jednym z nich jest luncher. Jak wiadomo android daje nam bardzo wiele możliwości przystosowania go pod względem żarówo funkcjonalności jak i w wyglądu, między innymi dzięki temu cieszy się tak dużą popularnością.

 

android-launcher

 

 

Tak więc co to jest ten luncher?
W prostych słowach jest to zamiana interfejsu użytkownika, począwszy od zmiany wyglądu po przez zmianę niektórych funkcjonalności, na przykład za pomocą takich aplikacji jak Sense UI, Motoblur czy też dość popularna TouchWiz. Po przez luncher możemy zmienić wygląd okna logowania, blokady, wygląd menu. W zależności od tego jakiego lunchera użyjemy zależy jakie i jak wiele zmian będziemy mogli wprowadzić. Poniżej wymienimy kilka najpopularniejszych luncher pozwalających zmienić wygląd systemu.

 

Najlepszy launcher android

Smart Launcher -jest świetnym rozwiązaniem dla użytkowników mających zapełniony cały pulpit ikonkami. Aplikacja pozwala w łatwy sposób posegregować wszystko, tworząc dodatkowo rozsuwane ikonki, dopasowanie kategorii. Dodatkowo mamy możliwość zmiany wielkości ikonek czy te też efektów przejścia. Smart Launcher – jeden z tych luncherów, który nie robi nam z telefonu świecącej choinki a jedynie delikatnie poprawia wygląd nie powodując zbytniego obciążenia systemu.

Neon Blue GO Launcher EX Theme – Całkowicie zmienia wygląd, jak wynika już z nazwy na niebieski kolor (neon), nie każdemu przypadnie do gustu taki wygląd.

nowy wyglad

 

Plate Theme 4 GO Launcher EX – po zainstalowaniu, wygląd naszego interfejsu zmienia się na bardziej przejrzysty, jednocześnie chodzi bardzo szybko i płynnie.

 

Android launcher

Przy zmianach wyglądu za pomocą luncherów należy jedynie zwrócić uwagę czy przez nie telefon nie zacznie chodzić jak by nieco wolnej, tzn niektóre lunchery zmieniają wygląd interfejsu delikatnie wprowadzając kosmetyczne zmiany, są tez takie, które zmieniają diametralnie wszystko i pozwalają dopasować dosłownie każdy element wyglądu systemu co niestety może obciążać system jak i sam procesor co w wolniejszych telefonach może być odczuwalne, dlatego lepiej nie przesadzać z luncherami .

 

Artykuł wyszukiwany także po hasłach: android launcherco to jest launcher android ; launcher pro pl ; launchery na android