Co to Jest ROOT Android

Root jest to kolejne pojecie związane z systemem Android, które chcielibyśmy w prosty sposób wyjaśnić mniej zaawansowanym uzytkownikom. Android root co to?

 

zrootowany

 

 Root co to jest
Na początek najprostsze wyjaśnienie dla tych, którzy nie chcą czytać całości artykułu. Root Android-a daje możliwość dowolnej modyfikacji systemu Android, jak choćby podkręcanie procesora czyli zwiększanie szybkości telefonu można wgrać dowolny Rom który usprawni prace systemu, da nowe możliwości itd. Nazwa root jest to nic innego jak administrator systemu posiadający wszystkie uprawienia.

 

Co daje root
Co to znaczy root? Tak więc jak napisaliśmy wyżej rootowanie to jakby pełne odblokowanie telefonu, dzięki czemu użytkownik może wprowadzać wiele zmian, które są niedostępne przed zrotoowaniem telefonu. Operatorzy niechętnie dają użytkownikom odblokowane telefony, dzięki czemu mogą wprowadzać zmiany, które w wielu przypadkach kończą się uszkodzeniem telefonu. Po zrootowaniu telefonu możesz zrobić praktycznie wszystko i ogranicza cię jedynie własna wiedza.

Zobacz także: Zgubiony telefon

 

podkrecanie-procesorA-android

 

Możesz zmodyfikować kod systemu, podkręcić wartość zegara zarówno procesora jak i karty graficznej co przełoży się na znaczne szybsze działanie telefonu, aczkolwiek kosztem jeszcze szybszego zużycia baterii. Dodatkowo w niektórych telefonach żeby zrobić Root-a najpierw trzeba odblokować bootloadera ale o tym innym razem. Przeczytaj jak przebiega proces rootowania Motoroli Defy: Rootowanie Motorola Defy

 

Tryb root android
Na koniec chcielibyśmy dodać że rootowanie telefonu a co za tym idzie wprowadzanie zmian, wgrywanie custom romu powoduje utratę gwarancji w telefonie, a w rękach niedoświadczonych osób, może spowodować uszkodzenie telefonu.

Tagi dla artykułu:lg swift root ; root w android ; ubuntu logowanie jako root ; co to jest root telefonu