nawigacja na androida

Darmowa Nawigacja Android

Nawigacja GPS w telefonie jest to całkiem przydatne narzędzie, choćby ze względu iż telefon mamy ze sobą praktycznie zawsze a a GPS jako oddzielne urządzenie zabieramy ze sobą zazwyczaj w dalsza podróż o ile nie znamy drogi bądź jak wielu użytkowników, żeby powiadamiał o stojących przy drogach fotoradarach. Damowe Nawigacje na telefon

 

nawigacja na androida

 

 

Mając telefon w modułem GPS nie zawsze producent dostarcza mapy z których moglibyśmy korzystać. Do wyboru mamy wiele map które są płatne za jedne płacimy jednorazową za inne jak np w przypadku NaviExpert’a abonament, aczkolwiek skupmy się bardziej na darmowych rozwiązanniach.

 

Jak alternatywa dla płatnego oprogramowania GPS jest na przykład progam Navit. Czym się ta nawigacja wyróżnia? Przede wszytkim tym że nie pobiera z internetu wielu MB danych pobierając wciąż nowe obszary mapy tylko na stronie producentów zaznaczamy obszar mamy który chcemy mieć dostepny w nawigazji. Po pobraniu pliku wklejamy go na kartę pamięci w telefonie i w zasadzie gotowe.

 

Niestety jak to bywa z darmowymi rzeczami nie zawsze są takie super i dopracowane, w końcu nikt na nich nie zarabia więc i małe błędy się zdarzają. Jeżeli chodzi o wygląd nie jest on najwyższej jakości. Najważniejsze w nawigacji Navit jest to że mapy są aktualne i mamy dostęp do punktów POI

 

Kolejna Bezpłatna Nawigacja Android to program Yanosik nazwa brzmi całkiem swojsko. Ogólnie aplikacja sprawia dobre wrażenie, a jak można wyczytać na stronie producenta aplikacja na bieżącą optymalizuje trasę, dodatkowo posiada system powiadomień o zdarzeniach na drodze. Yanosik oferuje nam informacje o aktualnych kontrolach drogowych o fotoradarach oraz wypadkach. Aplikacja sprawuje się dobrze, także wśród użytkowników systemu Windows Phone jak i Android zbiera dobre opinie tak więc warto przetestować nawigacją zwłaszcza że jest darmowa.

 

google maps na androida

 

Kolejną alternatywą na darmową nawigację w androidzie jest Google maps. Niestety mapy mogą zawierać pewne braki np w przypadku nowych ulic, aczkolwiek ogólnie są aktualne. Google maps niestety wymaga stałego połączenia z internetu, ponieważ na bieżącą pobiera kolejne fragmenty mapy podczas przemieszczania się. Do wyboru mamy standardowo Jazda samochodem, pieszo  czy też transport publiczny a nawet jazdę na rowerze. Ciekawie prezentuje się też używanie widoku Google Maps Street View

 

Bezpłatna Nawigacja

Kolejną darmową nawigacją tym razem dla użytkowników telefonów Nokia jest aplikacja Nokia maps. Nawigacja prezentuje się bardzo solidnie, posiada ładny i przejrzysty interfejs do tego mamy kilka opcji wyboru trasy jak szybsza, zoptymalizowana bądź najkrótszą a także unikanie płatnych odcinków bądź dróg gruntowych, autostrad. Ogólnie mapy od Nokii są dokładne a sama aplikacja sprawuje się bardzo dobrze.

 

Nokia Maps jest to darmowa nawigacja ale UWAGA!! w programie domyślnie ustawione jest wspomaganie Assisted GPS (A-GPS) jest to dodatkowa szybsza synchronizacja z satelitami czyli tak zwany hot fix przed właściwym rozpoczęciem nawigacji, używanie Assisted GPS niestety kosztuje teoretycznie tylko kilkanaście groszy ze względu iż A-GPS bazuje na połączeniu z internetem, dlatego przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji należy wyłączyć tę opcję. Teoretycznie paczka danych do szybszej synchronizacji fixa to tylko 5KB aczkolwiek wielu operatorów ma opłaty za każde rozpoczęte 100Kb. Jak wyłączyć opcje A-GPS opisaliśmy poniżej.

 

Wciśnij biały przycisk MENU i Wybierz „Ustawienia„, następnie „Telefon” i „Ustawienia aplikacji” dalej „Ustalanie pozycji„, i „Metody ustalania pozycji” teraz odznacz wszystkie poniższe pozycje: Wspomaganie GPS, Bluetooth GPS Wi-Fi/Sieć, Bazująca na sieci.

Po wyłączeniu tych opcji możesz się cieszyć w pełni darmową nawigacją

Przeczytaj także nasze inne artykuły:Jak dzwonić za darmo

Telewizja w Telefonie

Darmowy Internet w Telefonie

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa