Głośność Dźwięku

Kupując nowy telefon zdarza się że mimo iż dźwięk dzwonka ustawiony jest na najwyższy poziom, wciąż jest zbyt cicho i jadąc autobusem bądź idąc ulica na, której jest głośno ogóle nie słyszymy dzwonka nadchodzącego połączenia. Dzięki peostej aplikacji zyskasz głośne dzwonki oraz czysty dźwięk.

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem a co najważniejsze, skutecznym jest zastosowanie aplikacji o nazwie ViPER4Android Audio Effects, dzięki której dźwięki będą znacznie głośniejsze. Aplikacja jest prosta w obsłudze i daje naprawdę duże możliwości podkręcenia dźwięku w telefonie.

Program do zwiększania głośności<
Pobieramy aplikacje (pliki FX v2.3.0.1.apk i XHiFi v2.3.0.1.apk) a następnie instalujemy ją, należy za akceptować nadanie aplikacji uprawnień jako Superuser, następnie musimy wybrać sterownik dźwięku z jakiego korzysta nasz telefon. Na liście sterowniki opisane są modelami telefonu tak więc nie będzie problemu. UWAGA!!! Po wybraniu sterownika i zaakceptowaniu wszystkiego należy zrestartować telefon żeby wszystkie funkcje działały prawidłowo.

 

panel-aplikacji

 

Co ciekawe w internecie dostępnych jest wiele gotowych ustawień, które możemy pobrać i wczytać do programu bądź możemy wszystko po ustawiać sami według własnego uznania.

 

Wzmocnienie Dźwięku
W programie sami ustawiamy poziom wzmocnienia dźwięku oraz czy chcemy wzmocnić dźwięk w całym paśmie czy skorzystać z equalizera. Osobno możemy ustawić wzmocnienie dźwięku dla słuchawek osobno dla dźwięków przychodzącego połączenia itp

Ciekawą funkcją jest HEADPHONE SURROUND oferujące wiele ciekawych ustawień dla polepszenia jakości dźwięku  DYNAMIC SYSTEM – opcja ta służy głównie do poprawy bassów, na dobrych słuchawkach efekt jest naprawdę ciekawy

 

panel2

 

Jeżeli masz problem z ustawieniami na początek włącz opcje VIPER4AndroidFX.
Przy odrobinie zabawy z ustawieniami bądź wypróbowaniu kilku gotowych ustawień, gwarantuje że będziecie zaskoczeni jakością dźwięku jaki dało się osiągnąć, tym programem można pozbyć się uciążliwego charczenia głośników przy zbyt wysokim poziomie głośności a co najważniejsze na słuchawkach dźwięk staje się bardziej dynamiczny a bass dużo głębszy i mocniejszy.

 

Dla HTC z wbudowanym BeatsAudio trzeba zmienić jeden wiersz w /system/build.prop:
lpa.decode=true na lpa.decode=false w razie gdyby w dalszym ciągu nie działało, dodatkowo zmieniamy tunnel.decode=true na tunnel.decode=false oraz lpa.use-stagefright=true na lpa.use-stagefright=false. Program do pobrania TU jest to ViPER4Android Audio Effects v2.3.0.1

Program testowany na Sony Xperia Z, Xperia T, Samsng Galaxy S3, Samsung Galaxy Ace,Sony Xperia Neo V

 Tagi dla artykułu:program do zwiększania głośności mp3 , programy do dźwięku, dzwonek na androida