Indeks glikemiczny aplikacja

Mój Indeks Glikemiczny to jedna z dostępnych za darmo aplikacji, która pomaga w komponowaniu diety względem wskaźnika IG danego produktu.

indeks

Aplikacja szczególnie pomocna jest dla osób chorujących na cukrzycę, jednak jej potencjał wykorzystają także wszyscy stosujący diety odchudzające i preferujący zdrowy tryb życia.

Temat, który może cię zainteresować: Darmowe Doładowania heyahPoziom glikemiczny

Indeks glikemiczny informuje nas o ile wzrośnie stężenie glukozy we krwi po spożyciu 50 g konkretnego produktu. Zainstalowanie w swoim smartfonie aplikacji pomoże układać jadłospis np. podczas stosowania bardzo popularnej diety Montignaca i znacząco ułatwi życie osobom chorym na cukrzycę.

Mój Indeks Glikemiczny to niezwykle prosta w obsłudze aplikacja, której opanowanie nie przysporzy problemu nikomu, nawet osobom starszym, na co dzień stroniącym od nowinek techniki. Na samym początku warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi samego indeksu glikemicznego, które ułatwią korzystanie z programu.Index glikemiczny produktów

Aplikacja posiada przyjemny interfejs, oferuje nam obszerną listę różnorodnych produktów żywnościowych oraz posiada opcję dodawania własnych produktów i przypisywania ich do „ulubionych” w celu łatwego wyszukiwania.

unnamedNa pochwałę zasługuje oznaczenie IG danych produktów nie tylko wartością numeryczną, ale także kolorami, gdzie zielona barwa oznacza niski IG, żółta – średni, a czerwona wysoki. Opcja ta znacznie usprawnia komponowanie jadłospisu i czyni korzystanie z aplikacji naprawdę bezproblemowym.

Podsumowując Mój Indeks Glikemiczny to prosta w obsłudze i przyjazna dla użytkownika aplikacja, która naprawdę ułatwia życie cukrzykom i wszystkim stosującym diety oparte na kontrolowaniu indeksu glikemicznego spożywanych pokarmów. Dzięki niej nie musimy nosić przy sobie drukowanych tabel oraz sprawdzać w Internecie czy składniki zjedzonego na mieście obiadu staną się zagrożeniem dla naszej sylwetki.


 Warto przeczytać temat: Kilka wskazówek jak wydłużyć czas pracy na baterii

Aby zainstalować program w naszym smartfonie lub tablecie nie musimy zakładać nowego konta, oszczędzono nam także denerwujących reklam i innych dodatków. Lista dodanych do aplikacji produktów spożywczych jest bardzo rozbudowana, dlatego pewnie nie raz będziemy korzystać z ułatwiającej ich znalezienie wyszukiwarki. Aplikację możemy za darmo pobrać z Google Play.Mój Indeks Glikemiczny to naprawdę przydatna i przyjazna użytkownikowi aplikacja, która ułatwi komponowanie codziennego jadłospisu i pomoże ograniczyć ryzyko nagłych skoków glukozy we krwi. W przypadku cukrzyków jest wręcz niezbędna, jednak warto pokusić się o jej instalację także w celach profilaktycznych, co pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia cukrzycy w przyszłości oraz znacznie ułatwi stosowanie niektórych diet odchudzających.