MIO MiVue 792 opinie

MIO MiVue 792 opinie – nowa propozycja wyprodukowana przez firmę Mio to wideorejestrator z wyższej półki. Charakterystyka sprzętu daje nadzieję na to, że zadowoli on nawet najbardziej wymagających kierowców.

Kto powinien skorzystać z modelu MIO MiVue 792 WIFI Pro?

Sprzęt wydaje się dobrym wyborem dla osób, które jeżdżą w długie trasy, podróżują w nocy i są narażone na trudne warunki pogodowe i oświetleniowe. Wideorejestrator zawiera sensor Sony Starvis, który ma za zadanie przekazywać wyraźny obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. W przypadku niedostatecznie oświetlonych elementów krajobrazu z pomocą idzie funkcja WDR, która sprawia, że są one lepiej widoczne. Nagrywanie w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczość Full HD (1080p) pozwalają oczekiwać, że sprzęt uwidoczni tablice rejestracyjne sprawcy w razie kolizji lub wypadku.

Specyfikacja techniczna modelu

Sprzęt posiada moduł WiFi, co umożliwia nawiązywanie połączenia między wideorejestratorem a smartfonem. Dzięki temu możliwe jest automatyczne wysyłanie na telefon krótkich filmów w razie wykrycia niebezpiecznego zdarzenia. Wbudowany moduł GPS pozwala na ustalenie lokalizacji i odniesienie jej do nagranego obrazu.

Dodatkowymi zaletami są rejestracja prędkości i opcja nagrywania podczas postoju, a także funkcja asystenta kierowcy i możliwość skorzystania z bardzo pojemnej karty pamięci microSD do 128 GB.

Warto zapatrzeć się w kartę co najmniej 32GB, poniżej można zobaczyć ile nagrania zmieści się na karcie pamięci.

Karta          Zwykłe nagranie            Nagrywanie zdarzeń            Zdjęcia

8gb            60 minut                         20 nagrań zdarzeń             123 zdjęcia

16gb           120 minut                        41 nagrań zdarzeń             246 zdjęcia

32gb           240 minut                       82 nagrań zdarzeń             492 zdjęcia

64gb           485 minut                       164 nagrań zdarzeń             983 zdjęcia

128gb         1100 minut                      328 nagrań zdarzeń           1966 zdjęcia

Inne ważne parametry:

  • obiektyw: F/1.8
  • kąt widzenia: 140 stopni
  • jakość wideo: 1920x1080p, 60fps
  • ekran: 2,7″ LCD
  • czujnik przeciążeń/GPS: tak
  • dozór parkingowy/nagrywanie awaryjne: tak

Z innej kategorii: Odzyskiwanie smsów

MIO MiVue 792 opinie

Cena sprzętu (sierpień 2017) to 799 zł. Opinie na jego temat są w przeważającej części pozytywne. Użytkownicy doceniają jakość obrazu, szczególnie w nocy, a także możliwość jego przesyłania bezpośrednio na telefon. Wśród zalet wymieniają również nowoczesny, atrakcyjny design. Ogromnym plusem jest łatwa obsługa wideorejestratora, a także to, że uruchamia się on samoczynnie po włączeniu samochodu.

Minusy:

  • Kamera nie działa na baterii w ogóle, po odłączeniu kabla działa tylko przez parę sekund w celu zapisania pliku
  • Łączność z WI-FI kamery po przez program Mivuepro na większości telefonów nie działa w ogóle, póki co jest to bezużyteczna funkcja (podobno mają wydać aktualizację oprogramowania)

MIO MiVue 792 opinie to z całą pewnością model godny polecenia, o wysokich parametrach i dobrej funkcjonalności. Doskonale sprawdzi się na polskich drogach, gdzie nietrudno o kolizje i wypadki. Zarejestrowany materiał może być na wagę złota w momencie badania przyczyn i szukania sprawcy zdarzenia.

Przykładowe nagranie 792 Pro

Podczas deszczowej pogody:

Podczas słonecznej pogody:

Jeśli jesteśmy w stanie przeznaczyć większą kwotę na wideorejestrator, który zapewni nam komfort długiego podróżowania, powinniśmy wybrać właśnie nowy produkt firmy Mio.