Najlepszy Mobilny Internet

Najtańszy mobilny internet powinien charakteryzować się przede wszystkim dobrym stosunkiem oferowanego limitu ilości danych do ceny. Porównaliśmy kilka takich ofert, jest to mobilny internet porównanie.

 

SZYBKI-INTERNET

 

Porównaliśmy mobilny internet na kartę kilku największych sieci, między innymi T-mobile, Plus oraz Orange i Play  tworząc tym samym – internet mobilny porównanie ofert.

Oferty internetu różnią się od siebie przede wszystkim cenami oraz ilością dostępnych danych jakie otrzymamy w danym pakiecie. Dodatkowo na koszt wpływa także fakt czy wybieramy opcje z modemem 3G czy też mamy własny modem bądź router 3G.

 

Mobilny internet play
W play możemy mieć internet mobilny od 4GB miesięcznie aż po 20GB,  otrzymując także modem Huawei E586 bądź Huawei E3131, dodatkowo za opłatą 22zł możemy dostać modem Huawei E3131 z  anteną zewnętrzną, która poprawi nam zasięg a tym samym teoretycznie szybkość pobieranych danych.

 

internet-mobilny-play

 

Internet stacjonarny play
Wybierając router wifi 3g, możemy mieć domowy internet po przez sieć wifi. Wystarczy włożyć zakupioną kartę sim z pakietem internetu do routera i będziemy mieć bezprzewodową sieć w całym domu. W play jedna z ofert jest internet 4GB w abonamencie na 24 miesiące za 39,90zł, maksymalna predkosc transferu to 2 Mbit/s, mamy także internet 10GB w abonamencie na 24 miesiące za 49,90zł, maksymalna predkosc transferu to 2 Mbit/s, kolejnym pakietem jest internet 15GB wraz z modemem 3G w abonamencie na 24 miesiące za 59,90zł, maksymalna predkosc transferu to 4 Mbit/s

 

Bezprzewodowy internet play

W play mamy także kilka dodatkowych opcji z których możemy skorzystać, między innymi możemy wybrać usługę o nazwie FORMUŁA WWW, dzięki której przeglądanie stron www, nie obciąża naszego limitu internetu tak więc mamy nieograniczony limit na przeglądanie stron internetowych. W przypadku usługi formuła www należy uważać jakie treści przeglądamy na stronach, ponieważ np. filmy znajdujące się na stronach będą normalnie zliczane tak samo strony szyfrowane typu https czyli np strony banków, odtwarzanie piosenek jak i filmów, korzystania z poczty po przez stronę, korzystania z gg przez stronę www itp.

 

Kolejną usługą jako możemy dokupić jest Nocny transfer, która pozwala na nielimitowane serfowanie po internecie w godzinach od 24:00 do 9:00 rano. Cena usługa zależna jest od wielkości abonamentu 10zł natomiast w abonamencie 69zł wzwyż jest darmowa.

 

Play dodatkowy transfer
Mamy także możliwość dokupienia dodatkowego transferu, co nie jest szczególnie tanie. Za Pakiet 0,5 GB zapłacimy 5 zł dalej Pakiet 1 GB za 9 zł, Pakiet 2 GB za 15 zł, Pakiet 5 GB za 25 zł oraz Pakiet 10 GB za 40 zł. Sprawdź także najnowsze komentarze: internet play opinie


 

Plus mobilny internet
W plus gsm pakiety internetowe zaczynaj się od 1GB w abonamencie za 14,90zł aż do 25GB za 99zł. W plus gsm możemy wybrać internet wraz z jednym z modemów, między innymi Modem HUAWEI E3276 LTE bądź Modem ZTE MF823 LTE bądź Router 4G domowy Edimax + modem ZTE MF823 otrzymamy w ofercie internetu 10GB za 49,90zł natomiast pakiet 15GB otrzymamy za 59,90zł.

 

Router wifi 3g
Do wyboru mamy także router na kartę sim plus Edimax jest to tak zwany router z 3g + modem ZTE MF823 w abonamencie od 59,90zł bądź sam Router Huawei E5776 LTE. Ciekawa opcja w plusie jest opcja przeglądania stron internetowych, która w pakietach od 15GB wzwyż jest bez limitu. Czyli możemy przeglądać strony www nie zważając na limit internetu.

 

Pakiet nocny plus
Dodatkowo w plusie mamy możliwość dokupienia różnych pakietów miedzy innymi Limit nocny jest to dodatkowy pakiet 50 GB do wykorzystania w godzinach od 1:00 do 7:00. Usługa pakiet nocny w pakietach internetowych 3GB oraz 5GB to koszt 10zł natomiast w pakietach 6GB wzwyż jest darmowa. (darmowy internet w plusie)

 

plus-i-lte

 

W przypadku plusa należy wziąć pod uwagę fakt że jeżeli znajdujemy się w zasięgu sieci LTE będziemy mogli korzystać z dużo wyższej prędkości pobierania jak i wysyłania danych. Więcej na temat szybkości internetu przeczytasz TU

 

W przypadki mobilnego internetu plusa ciekawą opcją jest także usługą o nazwie Deklarowany limit, która pozwala nam kontrolować wydatki tzn. gdy mamy pakiet 10GB i go przekroczymy, to  w zależności od wybranej opcji w usłudze, nasz internet może zostać zablokowany, dzięki czemu wiemy że przekroczyliśmy limit bądź możemy ustawić dodatkową kwotę o którą możemy przekroczyć limit np. 10, 50zł lub 100zł czyli po przekroczeniu limitu, nasz internet wciąż będzie działął do momentu, w który zużyjemy dodatkowy transfer za kwotę wcześniej zadeklarowaną. W tej usłudze 1MB będzie nas kosztował 2gr czyli za 1 GB zapłacimy 20zł.

 

Mobilny internet t-mobile

W T-mobile pakiety internetowe zaczynają się od 1GB w abonamencie za 14.90zł a najwyższy pakiet to 35 GB za 89.90zł, do tego możemy wybrać modem HuaweiE3131 bądź modem ZTEMF 195. W t-mobila usługa mobilnego internetu nazywa się Blueconnect, a sama oferta wyglada dość nieciekawie, dla nowych klientów za 39,90zł miesięcznie otrzymamy zaledwie 5GB miesięcznego transferu, przy umowie na 12 miesiący, wyższy pakiet jest to 20GB za 59.90zł także przy umowie na 12 miesięcy.

 

internet-mobilny-t-mobile

 

Blueconnect noc
Dodatkowo możemy wykupić usługę Usługa blueconnect noc za 9,10 zł, która dostępna jest w abonamentach od 49,90zł dzięki której będziemy mogli surfować w nocy bez limitów. Kolejną usługą jest możliwość dokupienia dodatkowych pakietów danych, Za pakiet 0,5 GB zapładniany 10zł z kolei za pakiet 1 GB  zapłacimy 14,99 zł a za dodatkowy pakiet 2 GB  aż 24,99 zł. Play ma jedne z najwyższych opłat za dodatkowe pakiety danych.

 

Kolejną usługą w play jest usługa o nazwie „Surfuj za granicą bez obaw o koszty„, która pozwala korzystać z internetu za granica po niższych kosztach, aczkolwiek nie niskich! Za pakiet 50 MB ważny zaledwie jeden dzień, musimy zapłacić 60,27zł natomiast zapakiet 500 MB aż 97,17 zł, czyli lepiej za granicą nie korzystać z internetu, ponieważ przy takich stawkach za tak małe pakiety danych możemy bardzo dużo wydać.

 

Blueconnect Compressor
Kolejna dodatkowa usługą w sieci play jest Blueconnect Compressor, która pozwala nam obniżyć koszty internetu. W sumie usługa jest całkiem ciekawa, na czym dokładnie polega? Otóż po zastosowaniu usługi Blueconnect Compressor (blueconnect program) przeglądane strony jak i pobieranie multimedia będa dodatkowo przechodzić przez serwer, który je skompresuje, czyli zimniejszych ich „wagę”, dzięki czemu gdy odwiedzimy stronę www, która zajmuje 1MB po przez usługę Blueconnect Compressor będzie ona zajmować jedynie 700KB (1024KB= 1MB), w zależności od ustawień jakości możemy całkiem sporo zaoszczędzić, oczywiście kosztem np jakości zdjęć na stronach itp. (blueconnect compressor download)

 


Orange mobilny internet
W Orange pakiety internetowe zaczynają się 3GB za 29,90zł a największym pakietem jest 35GB za 89.90zł, do tego dochodzi nam koszt modemu jaki sobie wybierzemy. Modemy są od 1zł między innymi do wyboru mamy modem AnyData ADU-890W, modem ZTE MF195E , Huawei E3251 czym się między sobą różnią?

 

modem-3g-orange

 

Modem 3g usb
Jeżeli chodzi o prędkość danych to wszystkie te modemy są w stanie obsłużyć prędkość HDSPA bądz HDSPA+ do 21 Mbps. Niektóre z tych modemów np. modem ZTE MF195E posiada gniazdo do podłączenia dodatkowej anteny zewnętrznej, która zwiększy nam siłę sygnału. Kolejną różnicą jest to że nie każdy z tych modemów posiada dodatkowe gniazdo na kartę pamięci, dzięki czemu pendrive mógłby nam służyć jako zwykły pendrive. Jeżeli chodzi o więcej różnic, to szczerze mówiąc wśród modeli modemów, które oferują operatorzy sieci gsm nie ma większych różnic poza wyglądem i tym co wymieniliśmy wyżej. Dodatkowo w ofercie orange możemy wziąć router 3G Huawei E5776 za 59zł, dzięki temu routerowi będziemy mieć bezprzewodowy internet w całym domu. Czyli zamiast wkładać kartę sim do modemu, wkładamy ja do routera i łączymy się z nim po przez wifi (bezprzewodowy internet orange)

 

Internet orange freedom
Oferta Orange raczej nie wyróżnia się wśród innych ofert mobiulnego internetu, za pakiet internetu 5GB zapłacimy 39,90zł pryz umowie ma 6, 12, 16, 24 miesiące, natomiast za pakiet 10GB 49,90zł natomiast 15GB to koszt 59,90zł miesięcznie. Prędkość przesyłania danych do do 42 Mb/s

 

W razie wyczerpania limitu internetu, możemy skorzystać z usługi wykupienia dodatkowych Gigabajtów, co będzie nas kosztować dość dużo. Za 0,5 GB zapłacimy 10 zł, natomiast za dodatkowy 1 GB = 15 zł, za dodatkowe 2 GB = 20 zł czyli zakładając że mamy pakiet 10 GB za 49.90zł za 1GB płacimy mniej więcej 5zł, a potem chcąc wykupić dodatkowy 1GB musimy zapłacić aż 15zł.

 

Darmowy internet orange
Dodatkowo orange dodaje nam bezpłatny, nielimitowany transfer danych dla nowych klientów w godz od 0:00 do 8:00 rano.

 

Limit internetu
Po przekroczeniu limitu internetu np w przypadku pakietu 10GB, gdy cały limit zostanie wykorzystany, w większości sieci wciąż będziemy mogli korzystać z internetu, aczkolwiek prędkość zostanie ograniczona do minimum, które pozwala jedynie na przeglądanie stron internetowych, które będą się dość wolno ładować, cała reszta jak filmy czy duże strony zawierające różne multimedia będzie się bardzo długo wczytywać o ile w ogóle się wyświetli.

Jeżeli chodzi o darmowy internet, to zapraszamy do przeczytania artykułu Darmowy internet mobilny

 

Najtanszy mobilny internet
Jeżeli chodzi o najtańszy mobilny internet, to niekończenie będzie on jako najlepszy mobilny internet, to podobnie wygląda oferta play oraz plus, ponieważ za pakiet 15GB zapłacimy tam 49,90zł. Warto także wziąć pod uwage koszt dodatkowego GB w razie gdy przekroczymy limit internetu w tym przypadku prowadzi play oferując za dodatkowy 1GB tylko 9zł.

 

Jeżeli chodzi o prędkość internetu to zdecydowanie warto wybrać Plus GSM ponieważ jako jedyny oferuje internet LTE, oczywiście warto wcześniej sprawdzić czy miejsce, w którym zamierzacie korzystać z mobilnego internetu ma możliwość „złapania” sieci LTE, ponieważ możecie wybrać modem obsługujący prędkość LTE ale będziecie poza zasięgeiem tej sieci, co oznacza że nie osiągniecie prędkości z jaką pracuje LTE. Nie chcemy aby porównanie mobilnego internetu w różnych sieciach narzucało z góry jedną najlepszą sieć, stąd też chcieliśmy przedstawić jedynie możliwości jak i ceny jakie oferują poszczególni operatorzy co powinno ułatwić wybór najlepszego mobilnego internetu.