Spam SMS

Któż z nas nie doświadczył sms-owego spamu na telefon, rozsyłanego zarówno przez operatorów sieci gsm jak i zewnętrzne firmy, które nawet nie wiadomo skąd mają nasz numer i zachęcają do wzięcia udziału w różnych dziwnych konkursach.

spam-na-telefon

 

O ile dostajemy tego typu spam sms -y rzadko to raczej nie ma z tym problemów, niestety często zdarza się że niektóre firmy potrafią wysyłać nawet kilkanaście smsów dziennie, biorąc pod uwagę że w taki sposób rozsyła do nas wiadomości kilka firm dziennie jest to naprawdę denerwujące. Jest kilka możliwości pozbycia się przychodzącego sms-owego spamu, wymienimy jedynie te najskuteczniejsze

 

Za każdym razem biorąc udział w jakimś konkursie smsowym po przez wysłanie sms-a ze swojego telefonu akceptujesz regulamin danej firmy, która zazwyczaj w w takim regulaminie ma zapis że twój numer będzie wykorzystywany w celach reklamowych, tak więc za każdym razem gdy rejestrujesz się na jakiejs stronie, która wymaga podanie numeru telefonu (poza sklepami internetowymi) pobierasz jakiś dzwonek, wysyłać sms-y na konkurs czy zostawiasz numer jakieś firmie prawdopodobnie znajdzie on się w jakiejś bazie danych, na którą potem będą rozsyłane wiadomości reklamowe.

 

Spam sms blokada

Jeżeli tego typu wiadomości rozsyła twój operator gsm jak Play czy też Plus to sprawa wydaje się być prosta wystarczy wysłać sms zwrotny na odpowiednie numer w zależności od operatora. Teoretycznie po tego typu sms-e zwrotnym, operator powinien przestać rozsyłać do nas sms-y reklamowe, aczkolwiek użytkownicy zgłaszali przypadki że wysłanie sms-a zwrotnego nie powstrzymywało napływających sms-ów z reklamami, wtedy najlepiej skontaktować się z operatorem w tej sprawie

SMS o treści NIE na numer NR. 80888 sieć T-mobile
SMS o treści SPRZECIW pod numer 8000 w sieci Plus
SMS o treści N pod numer 8002 w sieci Heyah

Jeżeli sms-y są wysyłane od zewnętrznych firm to niestety sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Można zacząć polubownie od przedstawienia stosownej ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883), która daje nam możliwość edycji danych osobowych a zwłaszcza ich usunięcia, jeżeli nie przyniesie to żadnego skutku, możemy poinformować że sprawę zgłosimy do Głównego Inspektora Danych Osobowych i ją tam zgłaszamy.

 

Spam SMS Program

Możemy tez użyć aplikacji blokujące niechciane wiadomości sms. Aplikacja na Androida to Blocker sms posiada bardzo wiele ciekawych funkcji blokujących spam sms. Dodatkowo program daje możliwość blokowania połączeń, program zdobywa bardzo wiele pozytywnych opinii ponieważ jest naprawdę skuteczny. Możemy np zdefiniować słowa kluczowe na podstawie których program będzie blokował sms-t. Możemy ustawić na przykład żeby aplikacja blokowała każdego sms-a zwierającego słowo konkurs albo do wygrania… Można także ustawić żeby były wyświetlany tylko sms-y z naszej książki adresował a cała reszta była blokowana.

 

  • spam-menager
  • Na symbiana jest program SMS Spam Manager
  • Na Windows Phone jest aplikacja SMS Spam Manager V2
  • Na systemy iOS czyli telefony iPhone jest aplikacja Sophos Security Threat Monitor

Tego typu programów jest wiele, aczkolwiek nie wszystkie charakteryzują się wysoka skutecznością w filtrowaniu spam sms-ów czy tez połączeń których nie chcemy odbierać. Najrozsądniejszym wydaje się nie publikować nigdzie swojego numeru i nie brać udziału w różnych podejrzanych konkursach w których.

 

Spam Na Telefon

sms-spam-na-kom

Pod słowem spam sms kryje się także ciekawy program do zapychania skrzynek odbiorczych.  APlikacja nazywa się SMS Bomber i jak sama nazwa wskazuje masowo wysyła sms-y na poodany numer_Bomber.xap program działa na Windows Phone 7. Jeżeli chodzi o obsługę to jest kilka pol w które wpisujemy numer odbiorcy, ilość sms-ów jaką chcemy wysłać np 150 oraz treść wiadomości. Należy jedynie uważać jeżeli za każdego sms-a płacimy według normalnych stawek, wtedy taka „bomba” smsowa może być dość droga.