Acekard 3 Przygotowanie i instalacja

Nagrywarka Acekard do prawidłowego działania potrzebuje karty pamięci z wgranym oprogramowaniem AKAIO. Dzięki temu mamy możliwość uruchamiania gier (romów) z internetu. Poniżej znajduj się opis jak wgrać AKAIO na kartę pamięci

AceKard-3-cart

 

 

1. Jeżeli karta którą używasz nie jest nowa należy skopiować wszystkie pliki z karty pamięci o ile są nam potrzebne ponieważ karta zostanie sformatowana (dane zostaną utracone). Tak więc należy sformatować przygotowaną wcześniej kartę pamięci w systemie plików FAT32

Patrz rysunek.

 HP USB Format

Panasonic SD Formatter 2.0
HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3

2.Należy pobrać i rozpakować plik exe

3. Wgraż / Skopiować wcześniej pobrany plik na przygotowaną już kartę pamięci, następnie uruchomić i gdy wyskoczy okienko należy zatwierdzić.
Instalacja zazwyczaj trwa od 1 do 5 min w zależności od parametrów komputera.

4. Romy – można przegrywać do dowolnych katalogów na karcie pamięci. Można także stworzyć włąsne katalogi przeznaczone na ten cel. Romy powinny być czyste, i nie zmodyfikowane. Niestety spatchowane romy mogą nie działać prawidłowo lub mogą w ogóle się nie uruchomić. (Rom -plik z grą)

5. Przygotowaną w ten sposób kartę pamięci należy włożyć do naszej nagrywarki Acekarda tak jak na rysunku . Katrę należy delikatnie wcisnąć do momentu zadziałania mechanizmu blokującego kartę.

 

 

UWAGA!!! Na uruchomionej (włączonej) konsoli nie wkładamy ani nie wyciągamy karty Acekard 3 z konsoli ponieważ grozi to w najmniejszym wypadku zawieszenie konsoli bądz co gorsza może ją uszkodzić – dotyczy DS Lite i Phat.

 

karta r4

 

Po menu AKAIO poruszamy się klawiszami w górę bądz dół lub przesuwając rysikiem po ekranie.

Przejście do jakiegoś katalogu czy też uruchomienie jakiejś gry odbywa się po przyciśnięciu danej ikonki z wybraną grą bądz po wciśnięciu klawisza oznaczonego „A „.

 

Przejście do poprzedniego katalogu (wstecz) bądz przjście do poprzedniego wysołania menu odbywa się po przez wciśnięcie klawisza  oznaczonego „B”. Można także rysikiem wsakazać odpowiednią ikonkę znajdującą się w lewym górnym rogu na wyświetlaczu.

Przed właczeniem gry,  ale tuż po jej zaznaczeniu dodatkowo możemy wybrać bądz zmienić jedną z opcji (Download Play, ikoni, reset w grze a także kody) zmiany dokonujemy naciskając dwa razy przycisk oznaczony jako „Y „.

 

acekard-3ds

 

Czasem zdaża się że niektóre wybrane przez nas gry będą potrzebowały do prawidłowego działania uruchomionej opcji  „soft reset”
Jeżeli potrzebujesz nieco więcej opcji takich jak choćby (wklej,kopiuj,ustawienia, rózne informacje oraz pomoc) dostępne one będą po wciśnięciu przycisku oznaczonego jako „START” bądz dotknięciu rysikiem w miejsce z napisem „START”

 

Aby wyjść z gry do głównego menu AKAIO bez wcześniejszego wyłączania konsoli nalezy nacisnąć klawisze:
 L+R+A+B+w dół

 

 

AKAIO jest o w skrócie acekard menu all in one wersji 1.8.6

Pobierz AKAIO1.8.6 które jest kompatybilne z kartą Acekard3

 

Nagrywarka Acekard 3