Nagrywarka R4i-SDHC Instalacja i Uruchomienie

Nagrywarka R4i-SDHC – do poprawnego działania z konsolą Nintendo DS potrzebuje karty pamięci micro sd z wgranym oprogramowaniem, co pozwali na uruchamianie różnych gier -romów, które zostaną pobrane z internetu.

 

Panasonic_SD_Formatter do pobrania Tu

 images

 

Generalnie są 2 sposoby na prawidłowe przygotowanie karty R4i do działania z konsolom.

Po pierwsze należy sformatować kartę pamięci w systemie plików FAT32 (Nie może być w innym systemie np. NTFS) czyli wchodzimy w (Mój komputer następnie klikamy prawy klawisz myszy na naszą kartę pamięci a następnie z menu wybieramy format. Patrz rysunek po prawej.

W razie jakichkolwiek problemów z domyślnym programem do formatowania w windows do formatowania można użyć między innymi:

HP USB Format

 

Panasonic SD Formatter 2.0

HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3

 

Teraz Pobierz plik exe który znajduje się na r4i-sdhc.com bądz z naszego serwera wersja exe R4i V1.43B

bądz wersje zip R4i V1.43B

 

Sposób I

1. Pierwszy sposób to instalacja poprzez plik exe, który to jest samorozpakowującym się plikiem archiwum 7z.

2. Pobierz plik exe 143b z 4shared (najnowszy w tabeli na górze)

3. Następnie przegraj plik na kartę pamięci, po czym należy uruchomić plik exe będący już na karcie pamięci. Instalacja zazwyczaj trwa  od 1 do 5 min w zależności od komputera jakim dysponujemy.

4. Romy czyli poprostu pliki z grami można przegrywać do dowolnego katalogu beacego na karcie np do katalogu GRY gdy taki sobie stworzymy.

Spatchowane romy mogą nie działać poprawnie bądz będziemy mieć problemy z ich uruchomieniem.

 

Teraz Drugi sposób II

Polega on przedewszystkiim na pobraniu pliku zip ze strony r4i-sdhc.com pobierz zip 1.43b  po czym zapisz ten plik np na pulpicie, następnie rozpakuj go na kartę pamięci. Po rozpakowaniu na karcie powinieneś widzieć 3 katalogi oraz 1 plik. Utwórz katalog  GRY po czym wrzuć do niego pobrane wcześniej romy (nds). 1234

 

– Tak oto przygotowaną kartę możemy włożyć do naszej nagrywarki. Następnie kartę R4i-SDHC z włożoną kartą pamięci można włożyć do konsoli.

UWAGA!!! Na włączonej konsoli nie wkładamy ani nie wyciągamy karty R4i z konsoli gdyż może to spowodować w najmniejszym wypadku zawieszenie konsoli bądz co gorsza może ją uszkodzić – dotyczy DS Lite i Phat.

f1

 

Po uruchomieniu karty R4i-SDHC mamy teraz do wyboru 3 opcje: Games/Multimedia/Config.

1. Katalog Games –  Po menu poruszamy się przesuwając rysikiem czy też klawiszami w górę bądz w dół.

Wejście do katalogu lub uruchomienie gry odbywa się po przez naciśnięcie ikonki z grą bądz naciśnięciu przycisku A .

Natomiast Wyjście do katalogu wcześniej lub cofnięcie do poprzedniego menu odbywa się przez naciśnięcie przycisku B bądz dotknięciu rysikiem przycisku „Back” lub „Cancel”

– Przed uruchomieniem gry, po jej uwczesnym zaznaczeniu możemy zmienić opcje jak i kody po przez naciśnięcie przycisku X . Czasem zdaża się że niektóre gry do prawidłowego działania wymagają aby  „soft reset” był wyłączony.

– Kiedy Natomiastfunkcja Soft-Reset jest włączona podczas gry kombinacja klawiszy L+R+A+B+X+Y zpowoduje powrut do menu głównego karty R4

 r4i-sdhc-sr

Ponowne naciśnięcie przycisku X spowoduje przejście do właściwości save-ów natomiast, kolejne naciśnięcie przycisku X wyświetli nam kody możliwe do uruchomienia. Po każdorazowym wprowadznieu zmian należy je zapisać wciskając SAVE .

Wciśnięcie triggera zpowoduje przejście do „Main Menu” – głównego menu z możliwym wyborem między Gry albo Multimedia albo Config

Natomiadt L zmienia jasność podświetlenia wyświetlaczy. I na koniec żeby wyjść z gry do menu karty R4i bez uprzedniego wyłączania konsoli naciśnij klawisze: ABXYLR

 

Nagrywarka R4i 3DS

Nagrywarka R4 Revolution

Nagrywarka Acekard 3

Nagrywarka N5i Revolution

Karta Wifi R4i