LG Optimus EX

W internecie pojawiły się grafiki oraz zdjęcia nowego LG Optimus EX ,oraz całkiem szczegółowe Informacje odnośnie tego smartfona LG. Tak więc nosi on nazwę LG Optimus EX i jest wzbogaconą wersją czołowego modelu tego producenta – LG Optimusa 2X.

 LGOptimusEX

 

LG przedstawiło ostatnio LG Optimus Q2 o parametrach bardzo zbliżonych do nowego Optimusa 2X. Koreański producent zdecydował, że czas zaprezentować nowe urządzenie, znacznie lepsze od poprzednich, które niestety na samym począteku sprzedaży trafi wyłącznie na rynek Korei Południowej. LG Optiums EX waży ok. 127 g oraz mierzy naprawde niewiele 118,0 x 63,4 x 9,65 mm.

 photo01

Jest zatem lżejszy, dużo mniejszy i cieńszy od Optimusa 2X. Telefon od LG pracuje pod kontrolą najpopularniejszego systemu ostatnimi czasy –  Android 2.3 Gingerbread. Telefon Ma wbudowany najnowszy układ Nvidia Tegra 2 o taktowaniu uwaga – 1,2 GHz! co naprawdę robi wrażenie i wspomagany procesorem graficznym ULP GeForce (AP25).

 

Przód telefonu komórkowego zajmuje w ogromnej liczbie przypadków 4-calowy ekran IPS o rozdzielczości 480 x 800 (WVGA), jasności 700 nitów, wyprodukowany w technologii NOVA. Za pomocą telefonu Optimusa EX będzie można nagrać np. wideo w rozdzielczości 1080p a to dzięki 5 Mpix kamerze.

Na pokładzie telefonu znajdują się min: 1 GB pamięci operacyjnej RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 32 GB przy użyciu karty micro SD, dodatkowe wejście –  port microHDMI oraz bateria o pojemności 1500 mAh.

Komórka będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych – czarno-srebrnej i biało-złotej. Co sądzicie o odświeżonej wersji Optimusa 2X? Napewno telefon jest godny uwagi, w szczególności ze względu na ciekawy design oraz ogulny wygląd, aczkolwiek obawiam się że do flagowych telefonów samsunga jeszcze troche mu brakuje.