Nokia N5

Nokia N5

Telefon Nokia N5 jet to urządzenie dorównujące mocą komputerom stacjonarnym, oczywiście nie mówimy tutaj o dobrej klasy PC-tach, których procesory są taktowane ponad 3Ghz ale sięgnijmy pamięcią kilka lat wstecz na przeciętny komputer typu PC, bądź na Laptop chociażby Acera aspire one, który jest wyposażony jest w procesor 1,3 Ghz Intel Atom czyli tak samo jak nasza Nokia N5.

 

Nokia n5

 

 

Konstruktorzy po raz kolejny zwiększyli moc w mobilnych procesorach radząc sobie z odprowadzaniem ciepła w tak małej obudowie jaką jest telefon komórkowy. Na pokładzie N5 znajdziemy także dysk SSd pojemności 64 GB co jest imponującym wynikiem ponad to 4.8 cala ekran dotykowy pojemnościowy.


Bateria niestety już nie imponuje czasem dostarczania Energi do czego ostatnio producenci zdążyli nas przyzwyczaić, aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę że parametry telefonów wciąż są zwiększane ich moc obliczeniowa wzrasta implementowane są wciąż nowe gadżety oraz urządzenia typu GPS jednocześnie gabaryty telefonów zostają zwiększone na tyle ile większy jest wyświetlacz więc na dzień dzisiejszy pozostaje nam jedynie przywyknąć do częstszego ładowania naszych telefonów.

 

N5 pracuje na systemie Windows 7 mobile który dobrze się sprawuje na tym telefonie wybudzenie telefonu z trybu uśpienia Win7 zajmuje zaledwie kilka sekund a na trybie czuwania telefon jest w stanie wytrzymać bez ładowania ok. 150 godzin. Telefon ten obsługuje video 720p HD doskonale sobie radzi z HTML5 oraz obsługą Adobe flash. Jest to wręcz doskonałe urządzenie do przeglądania zasobów internetu, posiada Wi-Fi,GPS czyli wszystko to co stało się standardem obecnych smart fonów.

 

Telefon jest wyposażony w sprzętową klawiaturę co umożliwia szybkie pisanie oraz wygodę oczywiście kwestia wygody jest zależna od gustu dla jednych wygodne są telefony dotykowe z klawiaturą wirtualną dla innych te ze sprzętową.