Chińskie Tablety

Nie można mieć już żadnych wątpliwości że wkraczamy w erę tabletów. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele tego typu urządzeń a ich liczba stale rośnie.  Tablet z Chin czy warto?

 

chinski-tablet copy

 

 

 

Praktycznie już każdy największy producent telefonów, posiada w swojej ofercie także tablet. Jednak najwięksi producenci często swoje produkty wyceniają na bardzo duże kwoty. Co jednak z tańszymi tabletami, czy warto je kupić?

 

Tanie Tablety
Większość z nich jest wytwarzana przez mało znane firmy w całości w Chinach. Do ich zakupu zachęca jednak niska cena, która niejednokrotnie jest dużo niższa od modeli znanych producentów. W artykule przyjrzymy się kilku tabletom z Chin które pod względem cenowym są bardzo atrakcyjne.

 

Chiński iPad
Producenci tabletów z Chin postanowili trafić do klientów tworząc tablety wzorowane na iPadzie. Z pozoru tablety te są bardzo podobne do produktu takiego giganta jak Apple. Jednak podobieństwa się na tym kończą. Największymi różnicami są: inny system operacyjny jakim jest Android oraz wydajność, która niestety nie może równać się z produktami Apple.

 

Chiński Tablet

RAMOS W22PRO – Bardzo interesujący tablet, który pod względem wyglądu może wydawać się produktem z najwyższej półki. Design produktu jest nowoczesny a materiały wysokiej jakości. Tablet wykonany jest z plastiku i metalu co bardzo pozytywnie wpływa na wygląd produktu. Elementy spasowane są dość dobrze i jeśli chodzi o wykonanie to nie możemy niczego urządzeniu zarzucić. Ekran w tablecie to matryca IPS o przekątnej 9,7″ oraz rozdzielczości 1024x768px. We wnętrzu urządzenia znajdziemy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5GHz oraz 1GB pamięci RAM. Tablet można kupić obecnie za około 700 złotych co jest dość atrakcyjną kwotą jak za tego typu urządzenie. Tablet jest wart polecenia przede wszystkim mniej wymagającym użytkownikom które tabletu używać będą w głównej mierze do przeglądania internetu czy czytania książek.

 

ramos-w22-pro

 

Omega MID 9712 – Jest on wzorowany na iPadzie. Producent postanowił zastosować w urządzeniu ekran z matrycą IPS o rozdzielczości 2048x1536px. Można więc już zauważyć podobieństwo do iPada i montowanych w tych urządzeniach wyświetlaczach typu Retina. Tablet wykonany jest perfekcyjnie. Obudowa to połączenie najwyższej jakości plastiku z aluminium co gwarantuje bardzo dużą wytrzymałość i fenomenalny wygląd wzorowany na Ipadzie. Niestety jest to koniec podobieństw do produktu firmy Apple. Omega MID 9712 to tablet o bardzo przeciętnej wydajności. Największą wadą jest jednak to że przy natywnej rozdzielczości ekranu interfejs nie działa płynnie. Urządzenie to ratuje pojemna bateria która pozwala na długą pracę. Tablet skierowany jest do mniej zamożnych użytkowników którzy nie oczekują dużej wydajności a stawiają przede wszystkim na jakość wykonania, wygląd i długi czas pracy urządzenia.

 

Omega MID 9712

 

Tablet Kiano Elegance – Pierwsze co możemy zauważyć po wzięciu urządzenia do ręki to bardzo mocno widoczne podobieństwo do Ipada. Obudowa jest połączeniem plastiku ze szczotkowanym aluminium które wygląda bardzo ładnie. Wszystkie elementy są idealnie spasowane co powoduje że tablet wygląda na produkt z górnej półki. Ekran to matryca IPS o rozdzielczości 2048x1536px. Wydajność tabletu stoi na zadowalającym poziomie i pozwala na komfortowe przeglądanie internetu czy czytanie książek ale także granie w bardziej wymagające gry czy oglądanie filmów. Tablet bez wątpienia jest produktem wartym uwagi chociażby ze względu na cenę która jest bardzo atrakcyjna.

 

Kiano-Elegance

 

Chińskie tablety opinie
Podsumowując tablety z Chin niekoniecznie muszą być produktami niskiej jakości. Coraz większa liczba producentów tworzy urządzenia ładne, dobrze wykonane i wystarczające do wykonywania podstawowych czynności na tablecie.

 

Największą wadą tabletów z Chin jest pomoc techniczna którą niestety dużo ciężej uzyskać niż w przypadku produktów potężnych firm. Firma Goclever oferuje chińskie tablety jak Tablet GOCLEVER Aries 10.1 czy też Tablet Goclever A971 IPS ; Tablet GOCLEVER Aries 70 ; Tablet GOCLEVER ARIES 785 oraz nieco tańsze modele Tablet GOCLEVER Elipso 71 ; Tablet Goclever Elipso 72 ; Tablet GOCLEVER Orion 70 urządzenia te w Polsce dość dobrze się sprzedają, mimo iż są to typowo chińskie tablety, jak wspomnieliśmy wyżej z chińskimi urządzeniami problem powstaje wówczas gdy takie urządzenie się zepsuje i nagle się okazuje iż części zamienne nie są dostępne. Firma GOCLEVER oferując chińskie tablety jak i chińskie telefony, dodatkowo oferuje serwis tych urządzeń, dzięki czemu w razie awarii mamy możliwość naprawy tabletu czy tez telefonu tej firmy, druga sprawa to że naprawa w ich serwisie to często koszt 50%-70%  wartości tabletu, aczkolwiek w porównaniu z innymi chińskimi tabletami np z allegro firma GOCLEVER posiada serwis w Polsce.

 

Chińskie tablety jak choćby Tablet Yarvik GoTab Exxa 9.7 ; TABLET 10″ Gooweel G10XTABLET kruger&matzkm0793 ; Tablet SHIRU Samurai 10 ; Mistral Traveler 2 MYTAB 7 są to typowo chińskie tablety, najczęściej kupowane w Polsce, nie można powiedzieć że to są złe urządzenia bo nie są.  Niestety zdarza się że potrafią być bardzo awaryjne (zależne od egzemplarza) co także powoduje że warto zastanowić się nad zakupem takiego tabletu czy też telefonu.

 

Przed zakupem urządzenia nieznanej marki należy się dwa razy zastanowić , ponieważ jeżeli w takim urządzeniu np pęknie ekran dotykowy, czy też zepsuje się jakaś inna część, to w większości przypadków takie urządzenie będzie się nadawać jedynie do wyrzucenia, a to ze względu na to że są małe szanse na zalezienie części zamiennej do takiego tabletu w kraju.

 

Na pewno na plus za tabletami z Chin przemawiają jednak ceny, które bardzo często są nawet dwa razy niższe niż w przypadku popularnych tabletów bardzo dużych i znanych koncernów, aczkolwiek jak już wspominaliśmy przed zakupem takiego tabletu warto się upewnić że w razie problemów, usterki będziemy w stanie zamówić części zamienne, które wymienią nam w każdym serwisie.

 

Inne modele chińskich tabletów to:  Tablet KIANO FLY 7Tablet Esperanza 7 ETB101 A8 ; Tablet Vedia X7G ; TABLET S101 16G 10.1Tablet JXD S908 9,7″ RETINASoftwinnersApollo 728 ; Pipo MAX M8 3066

Zobacz także inne Artykuły:

Zrzut Ekranu Android

Telewizja w Smartfonie

Zgubiony telefon

Drukowanie z telefonu Android

 

Tagi dla artkuł: strona o tabletach ; tablety kiano ; chiński tablet ; chińskie tablety opinie ; chińskie tablety forum