Samsung Galaxy TAB 10.1

Tablet Samsung Galaxy TAB 10.1 został uznany za jeden z lepiej sprzedającyc się Tabletów PC posiadających Android. Znajdziemy go często w ofercie polskich operatorów komórkowych , proponujących to urządzenie w abonamencie na Internet mobilny. Jeśli chcecie Państwo zakupić tablet i przeznaczyć na niego do tysiąca złotych możecie sobie odpuścić ten model na starcie. Galaxy TAB 10.1 jest jednym z tabletów mieszczących się na czołówce tego typu urządzeń z Androidem a jego ceny waha się w granicach dwóch tysięcy.

 

tablet-samsung

 

 

Popatrzmy na niego z zewnątrz…

Już rozpakowując pudełko, rzuca się w oko dobrze wykonane urządzenie. Matryca została pokryta szkłem Grilla Glass dzięki czemu ekran szybko się nie porysuje. Ekran TFT , który ma przekątną 10,1 cali zapewnia nam rozdzielczość 1280 x 800 pikseli co pozwoli nam na oglądanie filmów w trybie 720p. Sprzęt ma jedynie 8,6 mm grubości i waży tylko 565 gramów co sprawia , że jest jednym z bardzo dobrych tabletów PC z Androidem na rynku . Obudowa wykonana jest z plastyku co daje miłe i przyjemne wrażenie podczas dotyku .

Patrząc na Tablet możemy zauważyć dwa głośniki stereofoniczne. Przyrząd posiada specjalne złącze, co pozwala korzystać (przy pomocy przelotek) ze wszystkich urządzeń , które będziemy chcieli podłączyć przez HDMI lub USB. Na granicy urządzenia możemy także zauważyć złącze audio 3,5mm , przyciski do zasilania i głośności , a także wejście na kartę SIM. Z tyłu urządzenia znajduje się aparat 3 MP , posiadający lampę Flash i autofuks, a z przodu urządzenia jest kamera 2 MP. Tablet niestety nie posiada czytnika kart pamięci.

 

tablet-galaxy-tab-tyl

Dodatki

 W pudełku znajduje się również dokumentacja ( karta gwarancyjna, instrukcja obsługi) , ładowarka , okablowanie , a także słuchawki GH59-10419E, które producent dołącza też do wielu innych produktów. Słuchawki z pewnością wystarczą do codziennego zastosowania dla nawet przeciętnie wymagających uszu.

 

Pierwsze uruchomienie…
Przez około 10 sekund ukazuje się pulpit z Androidem 3.1 Honeycomb i nakładką TouchWiz. Praca z tabletem jest wygodna i fajna, świetnie reaguje na polecenie wydawane przez osobę użytkującą. Dzięki temu , że urządzenie posiada 1 GB operacyjnej pamięci RAM bez problemowo uruchamiamy nawet kilkadziesiąt  aplikacji. Producent  daje użytkownikowi także kilka własnych aplikacji , np. eBook , Social Hub.

 

galaxytab10.-zblizenie

 

W środku…

Gadżet ten jest wyposażony w dwurdzeniową Nvidia Tegrę 2.1 GHz, która niestety nie ma zbyt dobrego układu GPU. Użytkownicy , którzy poszukują tabletu stricte do gier , niekoniecznie będą usatysfakcjonowani tym sprzętem . Samsung  Galaxy TAB 10.1 posiada 1 GB pamięci RAM, dysk z pojemnością 16 bądź 32 GB, Wi-Fi b/g/n, moduł HSPA 21 Mbps, Bluetootha , a także baterię o pojemności 7000 mAh ( można pracować nawet do 9 godzin).

Dużo akcesoriów
Urządzenie to ma chyba największą ilość akcesoriów , które są dostępne na rynku . Kupując go nie będziemy mieli problemów z zakupieniem etui czy też klawiatury . Akcesoriów jest bardzo dużo jak na tablet z Androidem . Jeśli zdecydujemy się kupić tańszy tablet możeby mieć problem z dostępem do różnych dodatków.

Samsung galaxy tab 10.1 opinie – Podsumowując
Możemy nabyć to urządzenie(z dyskiem 16 GB i Wi-Fi) już za około 1550 złotych, jeśli będziemy chcieli więcej pojemności koszty produktu nie przekroczą dwóch tysięcy.

Tablet ma wiele zalet ale także i wad – Do zalet można zaliczyć to , że idealnie leży w dłoni, jakość produktu jest bardzo dobra (matryca Grilla Glass), cena urządzenia jest całkiem przyzwoita , bateria pracująca do 9 godzin ( przy włączeniu trybu oszczędzania baterii , powyżej 9 godzin) , dostępność wariantu z modułem 3G. Jednak nie możemy ukryć wad , które też trzeba wziąć pod uwagę : brak miejsca na kartę pamięci, trochę słaby układ graficzny , a także bardzo nietypowy port zastępujący HDMI i USB.