Samsung s5611 opinie

Samsung GT-S5611 jest to jeden z nowszych modeli Samsunga nie posiadających ekranu dotykowego i wyposażony w sprzętową klawiaturę. Jest to telefon dla osób ceniących sobie prostotę i funkcjonalność w połączeniu z nowoczesnością i taki właśnie jest ten model.

Samsung-GT-S5611

 

 

Samsung s5611 recenzja

Jeżeli chodzi o wygląd to telefon dostępny jest w dwóch kolorach w srebrnym oraz w kolorze czarnym.  S5611 posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2.4 cala co jest optymalną wielkością LCD w telefonie, który z jednej strony ma być możliwie niewielki tzn długość 118,90mm i grubości 12,9 mm a z drugiej na jego wyświetlaczu obraz ma być czytany i wyraźny.

 

 

Samsung s5611 test

Klawiatura posiada duże przyciski i nie powinna sprawiać problemu osobą posiadającym duże palce:) Jeżeli chodzi o tylną cześć telefonu to znajduje się tam klapka baterii praktycznie w całości wykonana z metalu.

 

Jak wspomnieliśmy na początku tego typu telefon ma być tani i prosty w obsłudze, dlatego nie znajdziemy tu ani modułu GPS ani WIFI z drugiej strony na ekranie o przekątnej 2.4 cala korzystanie z GPS czy też internetu WIFI nie jest zbyt komfortowe. W telefonie znajduje się procesor o mocy 460 MHz

 

Przeczytaj także:Dobry telefon z klawiaturą

 

Aparat 5Mpx sprawuje się naprawdę dobrze, zdjęcia są dobrej jakości bez szumów dodatkowo mamy lampę doświetlającą LED (flash), która może także służyć jako latarka. Jeżeli chodzi o aplikacje to jedną z bardziej funkcjonalnych jest blokowanie połączeń gdzie mamy możliwość definiowania, które połączenia mają być blokowane czy mają to być pojedyncze numery czy też np wszystkie z poza naszej listy konaków, jest to naprawdę przydatna funkcja.

 

recenzja-s5611

 

Samsung s5610 latarka jak włączyć

Jeżeli chodzi o włączenie latarki to robimy to po przed dodatkową aplikacje. W modelu GT-S5610 wystarczy przypisać skrót klawiszowy. Wchodzimy w menu następnie wybieramy ustawienia, dalej telefon i wchodzimy w skróty klawiszowe (zmiana strzałki w górę na brak). Następnie wystarczy przytrzymać strzałkę w górę i włączy się „latarka”

Warto także przeczytać:Router w telefonie

 

Samsung s5610 s5611

Samsung s5610 recenzja – Jeżeli chodzi o różnice między modelem GT-S5610 a GT-S5610 to właściwie głównie chodzi o pamięć, która w modelu S5610 wynosiła 130MB natomiast w modelu S5611 pamięć wewnętrzna to 256MB. W telefonie znajdziemy standardowe gniazdo ładowania – systemowe micro USB oraz gniazdo słuchawkowe typu Minijack 3.5mm .

 

Bateria Samsung S5611 AB463651BU o pojemności 1000 mAh zapewnia długi czas pracy na baterii. Podczas normalnego użytkowania telefonu czyli, kilka smsów dziennie oraz kilka rozmów po średnio 5 min, bateria wytrzymuje 6-7 dni bez żadnego problemu. Jeżeli z telefonu korzystamy bardziej intensywnie tzn dziennie ok 20 smsów do tego 40-50min rozmów dziennie, słuchanie muzyki, robienie zdjęć, nagrywanie filmików wtedy bateria wytrzymuje 3-4 dni.

 

Może cię zainteresować temat:Jak zablokować internet w telefonie

 

Minusy

Jeżeli chodzi o minusy to w sumie jest ich nie wiele, jednym z pierwszych jakie rzucają się w oczy a raczej w uszy:) jest dźwięk z głośnika rozmów, który wydaje się być nieco niższy niż w innych modelach a co za tym idzie rozmówce słychać trochę gorzej ale można się do tego przyzwyczaić.

 

tyl

 

Kolejnym minusem jest umiejscowienie przycisku rozłączania tzw czerwonej słuchawki, znajduje się ona zaraz nad cyfrą 3. Problem w tym że czasem podczas pisania smsów zamiast, przycisnąć przycisk 3 w celu wybrania odpowiedniej litery przypadkowo naciska się czerwona słuchawka i pisanie smsa zostaje zamknięte a co gorsza nasz sms nie zostaje zapisany, jest to naprawdę denerwujące ale prawdopodobnie jest to kwestia wprawy.

 

Ciekawe tematy:Zgubiony telefon

 

Jeżeli chodzi o wady to jest jeszcze dźwięk migawki aparatu, którego niestety nie da się wyłączyć, tak więc tym którym to nie przeszkadza to jest ok ale ja osobiście nie lubię dźwięków podczas robienia zdjęć ale programiści softu nie dali nam możliwości wyłączenia dźwięków. Jeżeli chodzi o minusy w sumie to tyle.

 

Podsumowując

Jeżeli zależy ci na telefonie w którym bateria wytrzymuje co najmniej 5 dni do z dobrym aratem / kamerą i dodatkowym gniazdem pamięci do 16GB, z  którego w łatwy sposób zgrasz / wgrasz zdjęcia, muzykę itp a dodatkowo, który jest tani i nowoczesny to jest doskonały wybór

 

Samsung s5610 wyłącza się

Zdarzyło nam się także testować drugi egzemplarz, który był używany od roku, telefon sam się wyłączał co kilka minut, w tym wypadku problemem okazała się bateria, która mimo iż pokazywała że jest pełna po zmierzeniu jej miernikiem była rozładowana. Więc jeżeli ktoś będzie miał taki problem warto zacząć sprawdzanie od baterii.