Root samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 jest jednym z nielicznych i przede wszystkim pierwszym spośród telefonów tej firmy, który uzyskał aktualizację do Androida 5.0 Lollipop. Zobacz również: Zgubiony telefon

robienie-roota

Root galaxy s5

Co prawda zapowiadało się zupełnie inaczej, ale mimo to telefon ten w zaskakująco krótkim czasie został zrotowany.

Przeczytaj także:Samsung AktualizacjaUwaga!!!! Przedstawiona tu instrukcja jest skierowana do posiadaczy Samsunga Galaxy S5 SM-G900F, który posiada system Android 5.0 Lollipop – numer kompilacji: G900FXXU1BNL2. Każdy kto decyduje się na ten poważny krok, musi mieć w świadomości fakt, iż działania jakie będzie wykonywał zgodnie z poniższą instrukcją, będą niosły ze sobą pewne ryzyko. Dlatego też musi wziąć odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenia i szkody.

Aktualizacja samsung galaxy s5

Wstępne działania: Bateria telefonu musi być naładowana do minimum 70%. Spełniając ten warunek, należy wykonać następujące kroki:

  • Pobrać ostatnią wersję TWRP Recovery – rozszerzenie .tar.
  • Pobrać aktualną paczkę z SuperSU. Następnie trzeba umieścić ją głównym katalogu i tym samym w pamięci wewnętrznej urządzenia, bądź też zewnętrznej.
  • Install-SuperSU
  • Pobrać również aktualną wersję Odin.
  • Pobrać aktualne sterowniki USB dla telefonów Samsung, a następnie zainstalować je w telefonie.
  • Uruchomić Debugowanie USB.
  • Wykonać kopię znajdujących się w telefonie różnych danych jak chociażby zdjęcia czy ważne SMS-y.
  • Instalacja TWRP Recovery w kilkunastu krokach

Należy kolejno wykonać następujące czynności:

Wypakować paczkę z Odin na komputer (przykładowo na C:/Odin_v3.09).

Do tego katalogu dodać pobrany plik z TWRP recovery – rozszerzenie .tar.

Warto przeczytać także:Co to Jest ROOT Android

 

Włączyć Odin3 v3.09.exe

W wyświetlającym się oknie Odin w zakładce Option (opcje) – zarówno Auto Reboot jak i F. Reset Time zaznaczyć. Wszystko inne powinno być odznaczone.
Re-Partition to opcja, która w tym momencie musi być na pewno odznaczona. Trzeba o tym pamiętać.

Wyłączyć telefon.

http://www.embiznes.pl/rootowanie-telefonu-samsung

Nacisnąć w tym samym czasie przyciski – Volume Down + Home + Power. Należy je trzymać do momentu, aż na ekranie wyświetli się ostrzeżenie. Wówczas wystarczy wybrać Power i następnie potwierdzić swój wybór, a później jeszcze przejść do trybu Download.

Podłączyć telefon do komputera, używając kabla USB. Wykonując powyższe polecenia, po podłączeniu telefonu w oknie Odin powinna pojawić się kontrolka – ID:COM, a także ukazać się okienko z napisem Added. Kliknąć w AP i tym samym wybrać plik z TWRP – rozszerzenie .tar.

Simlock galaxy s5

Wybrać Start i w ten sposób uruchomić instalację. Instalacja potrwa chwilę. Zakończy się, kiedy na ekranie wyświetli się napis PASS. Po instalacji telefon powinien się automatycznie zrestartować.

 

Temat, który może cie zainteresować:Co to jest custom roms
Rotowanie Pomyślną instalacja TWRP recovery pozwala już tylko na przystąpienie do kolejnego procesu – rotowania. Należy tylko sprawdzić, czy aby na pewno w telefonie znajduje się już paczka z SuperSU. Jeżeli tak, trzeba wykonać kolejno takie oto działania: Włączyć telefon i przejść na tryb Download, przyciskając jednocześnie – Volume Up + Home + Power, aż do momentu włączenia się ekranu. W momencie, kiedy na ekranie wyświetli się logo Samsung, należy puścić Power, ale za to pozostałe nadal trzymać i to do czasu, kiedy wyświetli się menu TWRP Recovery.

odin3

Należy wybrać przycisk Install, wybrać wgrany już plik z SuperSU i dokonać instalacji. Nastepnie należy przycisnąć Reboot, aby tym sposobem zrestartować telefon. W ten oto sposób wykonuje się ten jakże złożony proces. Aby jednak sprawdzić, czy na pewno telefon ma dostęp do roota, należy pobrać za pośrednictwem Google Play – Root Check. Włączając aplikację, powinien wyświetlić się napis ROOTED.