Superuser Android co to jest

To że Android to system na urządzenia mobilne większości z was już wie, ale jest sporo pojęć, które przewijają się w artykułach bądź na forach jak choćby superuster, Root czy też custom roms i wiele innych.

pojecia-android

 

Wiele osób nie wie co to są za pojęcia i co daje nam np superuster, czy w ogóle jest potrzebne, dlatego poniżej postaramy się wyjaśnij w jak najprostszym języku o co właściwie chodzi.

 

Superuser android co to?
Super user jest to dodatkowa aplikacja pozwalająca zarządzać prawami dostępu dla aplikacji, które wymagają roota (android uprawnienia aplikacji). Możemy tam ustawić żeby żadna aplikacja nie wprowadzała większych zamian w naszym systemie android bez wcześniejszego zapytania czy na pewno chcemy wprowadzić dane zmiany.

 

dostep superuser

 

Dostępnych jest wiele aplikacji typu Superuser i niestety większość z nich nazywa się praktycznie tak samo, oferując nieco rożną funkcjonalność oraz rożny interfejs, jedne są łatwiejsze w obsłudze, drugie przysporzą początkującemu użytkownikowi nieco więcej problemów.

 

Aplikacje na roota
Najpopularniejsza aplikacja do obsługi Superuser jest zdecydowanie Clockworkmod’s Superuser dająca możliwość korzystania z przywilejów roota. Program posiada dobre wsparcie programistów, którzy napisali aplikacje tak więc wszelkie błędy jak i poprawki wydajności sa aktualizowane dość często.

 

Z innych programów typu Superuser warto zapoznać się z  ChainsDD’s Superuser oraz Chainfire Supersu które także są proste w obsłudze i dość popularne dzięki czemu łatwo znaleźć w internecie dodatkowe informacje o aplikacjach w razie problemów.

Przeczytaj także –Przyśpieszanie Androida