Wymiana szybki iPad 2

Firma Apple jak zwykle nie ułatwia dostępu do wnętrza urządzenia i nawet w celu wymiany baterii musimy zdemontować digitizer jak i wyświetlacz. Wymiana baterii w ipadzie wymaga czasu, poniżej zdjęcia wraz z opisem.

 

uszkodzony-ekran-dotykowy

 

Najważniejsza sprawa na początek!! Podczas zdejmowania ekranu dotykowego, nie używamy zbyt dużo siły do oderwania go, ponieważ może to spowodować uszkodzenie ekranu dotykowego. Żebyśmy mogli wyciągnąć ekran dotykowy iPad 2 musimy podgrzać krawędzie ekranu dookoła, w celu zmiękczenia kleju który się tam znajduje, bez tego nie uda się zdemontować digitizera.

 

podgrzewanie-ekranu-dotykowego

 

Najlepszym rozwiązaniem jest użycie tzw. pistoletu na gorące powietrze z możliwością regulacji temperatury, aczkolwiek z domowych sposobów można spróbować wykorzystać suszarkę bądź żelazko, które nie może być zbyt gorące chodzi wyłącznie o delikatne rozgrzanie kleju, zbyt wysoka temperatura żelazka może spowodować roztopienie ekranu dotykowego, możemy wykorzystać także podłużny przedmiot, który możemy nagrzać i po owinięciu w szmatkę położyć wzdłuż krawędzi ekranu jak na zdjęciu.

 

zelazko-ipad-2

 

Wymiana szybki iPad 2

Jak widać poniżej na zdjęciu, w górnej części tabletu po prawej stronie jest mała przerwa pomiędzy warstwą taśmy dwustronnej na którą przyklejony jest ekran i właśnie w tym miejscu zaczynamy wkładanie kostki bądź karty bankomatowej.

 

przerwa-digitizer

Nagrzewamy na dolną część ekranu, gdy będzie już rozgrzana wkładamy pomiędzy ekran a obudowę kostkę bądź narzędzie do otwierania obudowy, następnie delikatnie przesuwamy, odklejając tym samym klej od ekranu dotykowego.

 

dolna-czesc-digitizer-ipad2

 

Należy być cierpliwym i powoli odklejać ekran od obudowy tabletu. Przesuwamy kostkę w lewą stronę, klej może być ciężko rozerwać pod ekranem, jeżeli został za mało nagrzany.

 

UWAGA!! Po prawej stronie u dołu, znajduje się antena WIFI, podczas przesuwania kostki w dolnej części, nie należy przesuwać jej dalej niż do końca dolnego prawego rogu ekranu. Jeżeli coraz ciężej przesuwa się kostkę to należy znów podgrzać krawędzie ekranu dotykowego co zmiękczy warstwę kleju.

 

antena-wifi

 

kostki-do-otwierania-ipad-2

 

UWAGA!!! Po lewej stronie około 2-3 cm od dolnej krawędzi, znajduje się taśma łącząca ekran dotykowy z płyta główną. Podczas przesuwania kostki należy ominąć kawałek na wysokości taśmy i zacząć nieco wyżej. Potem podobnie jak z dolną częścią robimy z lewą stroną ekranu oraz górną. Warstwa kleju jest dość gruba i może być ciężko gdy klej stanie się zimny.

 

tasma-ekranu-doitykowego

 

Można także użyć czegoś gorącego w kształcie 30 centymetrowego paska, który możemy położyć na krawędzi ekranu dotykowego, co spowoduje zmiękczenie warstwy kleju znajdującego się pod digitizerem. Jeżeli z każdej strony ekran został odklejony od obudowy, wsadzamy kostkę ponownie w dolna cześć digitizera i delikatnie zaczynamy podważać. Jeżeli podczas podważania wciąż po którejś stronie klej wciąż trzyma, najlepiej drugą kostka ostrożnie go rozciąć

 

zel

 

Teraz podnośmy delikatnie do góry uważając na taśmę ekranu dotykowego , która wciąż jest podłączona. Odchyl ekran dotykowy i połóż go obok jak na zdjęciu. Nową szybkę możesz kupić tu – Ekran Dotykowy iPad 2

 

podwaz-ekran-dotykowy

 

Teraz odkręć cztery śrubki, oznaczone na zdjęciu.

 

odkrec-srubki-lcd

 

Po odkręceniu śrubek, podnieść delikatnie wyświetlacz LCD i połóż delikatnie na ekranie dotykowym. Uwaga!! wyświetlacz jest wciąż podłączony, dlatego należy uważać i delikatnie go odchylić.

 

lcd-ipad

dostep-do-baterii

 

Teraz używając kostki bądź pęsety antystatycznej odłącz taśmę ekranu dotykowego. W celu zwolnienia taśmy należy delikatnie podnieść łopatki zabezpieczające gniazdo taśmy digitizera, jak poniżej na zdjęciu.

 

tasmy-lcd-odpinanie

 

Taśma jest przyklejona do wyświetlacza, delikatnie odklej ja.

 

tasma-wyswietlacza-ipad

 

Po odłączeniu digitizera, możesz wyjąc przycisk Home jeżeli jest taka potrzeba. Dolna cześć przytrzymująca przycisk Home, jest przyklejona na taśmę dwustronną tak jak ekran dotykowy.

 

przycisk-home

 

Teraz odłącz Wyświetlacz LCD jak na zdjęciu poniżej. Wyciągnij taśmę lcd z gniazda płyty głównej.

 

lcd-ipad-3-odlacz

 

Po odłączeniu wyświetlacz i odłożeniu go na bok. Teraz odłącz kolejną taśmę jak na zdjęciu poniżej.

 

odlacz-tasme

 

Następnie odłączamy kabelek głośników jak na zdjęciu.

 

tasma-glosnikow

 

Teraz odłączamy taśmę gniazda sim, jest to złącze typu zif czyli, należy podważyć łopatkę zabezpieczającą taśmę. UWAGA!! Gniazdo sim jest wciąż przykręcone do obudowy.

 

gniazdo-sim-ipad2

 

Teraz Odkręcamy 3 śrubki przytrzymujące taśmę z gniazdem kart sim.

 

srubki-gniazda-sim

 

Dodatkowo odkręcamy kolejne dwie śrubki, oznaczone na zdjęciu.  Po odkręceniu tych śrubek, będziemy mogli wyciągnąć taśmę sim wraz z gniazdem słuchawkowy.

 

dodatkowe-2-srubki

 

Teraz odkręcamy 2 śrubki przytrzymujące małą blaszkę zabezpieczającą płytę główną.

 

dwie-srubki-blaszka

 

Teraz odkręcamy 4 śrubko oznaczone na zdjęciu na czerwono.

 

4-srubki-plyta-glowna

 

Po odkręceniu śrubek należy jeszcze odłączyć kabel anteny wifi po czym będziemy mogli delikatnie wyciągnąć płytę główną Ipad 2

 

antena-wifi copy

 

Wymiana baterii w ipadzie

W celu wymiany baterii w iPadzie 2, należy podgrzać nieco tył tabletu, dzięki czemu klej trzymający baterie stanie się bardziej „miękki” i łatwiej będzie wyjąc baterie. (ipad 2 wymiana baterii)

 

podgrzej-tyl-tabletu

 

Teraz ostrożnie, oddzielamy baterie od obudowy, podobnie jak odklejaliśmy ekran dotykowy iPad 2. Wsadzamy kostkę bądź narzędzie do otwierania i delikatnie przesuwamy wzdłuż krawędzi baterii. Uwaga!!! Przy odklejaniu baterii w iPadzie należy być cierpliwym i delikatnie, stopniowo odklejać jej części.

 

wymiana-baterii-ipad

 

Po delikatnym odklejeniu baterii możemy ja wyjąc i wymienić na nowa.

 

bateria-ipad-2-wymiana

 

Tablet wymiana baterii
Jak widzieliśmy na zdjęciach, wymiana baterii w ipadzie 2 nie jest aż tak prosta jak w większości urządzeń mobilnych. Wymiana szybki ipad