Wymiana szybki Samsung Galaxy Ace

Tym razem na serwis trafił do nas Samsung S5830 Galaxy Ace, wymieniać będziemy ekran dotykowy (samsung galaxy ace szybka). Poniżej opis demontażu wraz ze zdjęciami.

 

Samsung Galaxy Ace

 

 

Do rozkręcenia telefonu Samsung S5830 Galaxy Ace (GT-S5830), potrzebny nam będzie mały śrubokręt gwiazdkowy, narzędzia do otwierania obudowy bądź kostka (karta bankomatowa).

1. Standardowo zaczynamy od zdjęcia klapki baterii oraz wyciągnięcia z urządzenia karty sim oraz karty pamięci jeżeli znajduje się w telefonie.

 

2. Nastepnie odkręcamy 7 śrubek oznaczonych na zdjęciu na czerwono. Śrubka oznaczona na niebiesko może być nieco mocniej dokręcona.

 

srubki-galaxy-ace

 

3. Po odkręceniu wszystkich śrubek, delikatnie możesz podważyć tylną cześć panelu

 

podwaz-tylni-panel

 

4. Teraz zanim zanim wyciągniemy płytę główną telefonu, musimy delikatnie odkleić boczne przyciski, w tym miejscu należy bardzo uważać żeby ich nie uszkodzić. Są one przylepione do obudowy za pomocą dwustronnej taśmy. Najlepiej użyć pęsety antystatycznej.

 

boczne-przyciski

 

5. Tak jak powyżej, teraz odklejamy przyciski głośności, uważając przy tym żeby ich nie uszkodzić.

 

przycisk-glosnosci

 

6. Delikatnie podnieś mikrofon. UWAGA!!! Nie nalewy całkowicie wyciągać mikrofonu ponieważ jest on przylutowany do płyty głównej, należy go jedynie delikatnie wyciągnąć z zagłębienia w obudowie.

 

mikrofon-s5830

 

7. Teraz odpinamy taśmę sensora jak na zdjęciu, wystarczy ją delikatnie podważyć

 

tasma-sensora

 

8.Teraz delikatnie podnieś płytę główną do góry. UWAGA!! Nie należy całkowicie wyciągać płyty głównej ponieważ wciąż jest ona połączona taśmą, którą najpierw musimy rozłączyć. Złącze taśmy wystarczy delikatnie podważyć w celu rozłączenia.

 

plyta-glowna-galaxy-ace

 

9. Jeżeli jest taka potrzeba, np będziemy wymieniać niedziałający głośnik (buzzer) to rozłączamy cały moduł buzzera, jak na zdjęciu. Nie należy wyciągać modułu buzzera na siłę, powinien on luźno odejść po podważeniu go.

 

galaxy-ace-buzzer

 

Wymiana digitizera samsung galaxy ace

 

10. Ostatnią czynnością jest wyjęcie ekranu dotykowego Samsung S5830 (element często nazywany jako panel dotykowy samsung galaxy ace) bądz wyświetlacza w zależności, która cześć będziemy wymieniać. Na zdjęciu została oznaczona mała taśma ekranu dotykowego, którą należy rozłączyć zanim zaczniemy rozdzielać digitizer od wyświetlacza, oraz należy wyciągnąć taśmę wraz z głośnikiem oznaczoną strzałką. UWAGA!! Nawet jeżeli digitizer jest popękany, zalecamy ostrożność przy jego zdejmowaniu, ponieważ odrywając go na sile w łatwy sposób można uszkodzić wyświetlacz lcd znajdujący się pod nim.

 

rozlacz-tasme-lcd

 

Wymiana szybki w samsung galaxy ace

11. Jeżeli będziesz wymieniał wyświetlacz, to włóż np kartę bankomatową między wyświetlacz lcd a tylni ramkę wyświetlacz i delikatnie przesuwaj dookoła. Wyświetlacz w niektórych miejscach przyklejony jest na taśmę dwustronną, którą przetniemy przesuwając kartę dookoła wyświetlacza. UWAGA!! Nie należy podważać na siłę wyświetlacza, gdyż skończy się to jego uszkodzeniem. Najpierw delikatnie usuń taśmę np kartą po czym wystawiacz w miarę łatwo odejdzie.

Żeby ekran dotykowy było łatwiej usunąć, krawędzie ekranu należy delikatnie podgrzać za pomocą pistoletu na gorące powietrze, ostatecznie z domowych sposobów można skorzystać z suszarki. Ekran dotykowy trzyma się za pomocą taśmy dwustronnej, która pod wpływem ciepła staję się rozciągliwa i łatwiej będzie zdemontować szybkę. Nowy Ekran Dotykowy Samsung Galaxy Ace

digitizer-ace

 

Oczywiście demontaż telefonu kończymy w zależności od tego jaką cześć chcemy wymienić, np gdy chcemy wymienić tylko buzze, kończymy na punkcie 9 i nie ma potrzeby demontować digitizera czy też wyświetlacza. Życzymy miłej zabawy przy składaniu telefonu.