Wymiana Baterii w Samsung Galaxy Tab

Niestety wymiana baterii w tablecie Samsung Galaxy Tab 10.1 nie jest tak prosta jak w większości telefonów, w których wystarczy zdjąć klapkę baterii i wymienić baterię.

 

wymiana-baterii-galaxy-tab

 

Na początek będzie nap potrzebny śrubokręt typu Tri- Wing w odróżnieniu od śrubokręta gwiazdkowego posiada tylko 3 „łopatki” zamiast 4.
1. Odkręcamy dwie śrubki 4.1 mm oznaczone na zdjęciu.

 

srubki-tablet-galaxy-tab-10.1 copy

Zobacz również temat: Najlepsza kamera samochodowa

 

2. Następnie musimy zdemontować cały ekran dotykowy wraz z wyświetlaczem (cały przód). Zaczynamy od środka lewej strony, między obudowę a ekran wsadzamy narzędzie do otwierania obudowy czy tez kartę bankomatową delikatnie przesuwamy w lewą stronę. W dolnej części znajdują się taśmy na które trzeba uważać.

 

wyciaganie-szybki
3. Następnie delikatnie podnosimy cały ekran (szybkę)

 

wymiana-szybki-galaxy-tab

 

4. Teraz musimy odłączyć trzy taśmy, które są podłączone do płyty głównej Galaxy Tab 10.1. W celu wyciągnięcia taśm, najpierw należy podnieść małe czarne łopatki znajdujące się przy złączach, które przytrzymują taśmę.

 

wymiana-baterii

 

5. Teraz używając śrubokręta gwiazdkowego, musimy odkręcić 10 śrubek 3 mm Znajdujących się do okola baterii 6. Następnie delikatnie podnosimy baterie, i odłączamy ją od płyty głównej

 

srubki-baterii

 

5b.

wyciagnij-baterie

Jeżeli naszym celem była jedynie wymiana baterii w tablecie, to kończymy na tym punkcie, natomiast jeżeli chcemy wymienić np płytę główną czy też głośnik to kontynuujemy demontaż.

 

7. Delikatnie rozłączamy taśmę głośności, wystarczy ją podważyć w celu rozłączenia

 

8. Teraz rozłączamy taśmę przedniej kamery, tak jak w punkcie wyżej, wystarczy delikatnie podważyć

Temat, który może cię zainteresować: Najlepszy Mobilny Internet

 

9. Podobnie jak wyżej postępujemy z rozłączeniem taśmy gniazda kart pamięci

 

10. Pozostały nam do rozłączenia głośniki, lewy oraz prawy. Po ich rozłączeniu możemy wyciągnąć płytę główną Samsunga Galaxy Tab 10.1
Jak można zauważyć wymiana części w tym modelu nie jest bardzo skomplikowana, aczkolwiek jeżeli mamy uszkodzony wyświetlacz oraz ekran dotykowy to podczas ich wyciągania nie musimy uważać ale jeżeli wymieniamy tylko baterie a LCD jak i digitizer są sprawne należy bardzo uważać podczas ich demontażu, ponieważ użycie zbyt dużej siły podczas podważania może spowodować pęknięcie szybki. Warto podczas demontażu zapatrzeć się w taką Mini Przyssawka do Ekranów Dotykowych, która ułatwi wyciągnięcie całej szybki wraz z elementami.