Wymiana Baterii Sony Xperia Z1

Tym razem chcielibyśmy udzielić kilku wskazówek na temat: wymiana ekranu dotykowego czy też baterii, głośnik w Sony Xperia Z1 Naprawa

Wymiana ekranu sony xperia z1

Poniżej wstawiamy filmik, który nie jest naszego autorstwa, ale widać na nim jak zabrać się za demontaż modelu Z1. Na początek tylna strona telefonu została delikatnie podgrzana, dzięki czemu klej przytrzymujący klapkę baterii stał się miękki i można w łatwy sposób ja odkleić.

Przeczytaj także: Wymiana szybki nokia lumia 920

  1. Po zdjęciu tylnej klapki baterii, będziemy mieli 4 śrubki do odkręcenia (śrubokręt krzyżakowy)
  2. Żeby zdjąć korpus można użyć narzędzia do otwierania telefonów bądź innego plastikowego przedmiotu. Nie zalecamy używania metalowych przedmiotów ponieważ można nimi porysować telefon.
  3. W celu oddzielenie ekranu dotykowego od wyświetlacza, należy podgrzać krawędzie ekranu gorącym powietrzem co zmiękczy klej, trzymający obie części razem.
Sama wymiana uszkodzonego elementu jest dość prosta po zdjęciu tylnej klapki baterii..

Wymiana szybki xperia z1
UWAGA!! Po własnoręcznej wymianie części i złożeniu telefonu mógł on się rozszczelnić, dlatego nie polecamy sprawdzanie jego wodoodporności.

Zobacz również: Wymiana Baterii iPhone 5

W menu u góry w kategorii Naprawa znajdziesz inne instrukcję pokazujące jak zdemontować dany model telefonu. W większości instrukcje oparte są na zdjęciach, pokazujących krok po kroku jak zdemontować daną część.