Wymiana szybki nokia lumia 920

Zbiła ci się szybka w twojej Nokii Lumii 920? Jeżeli tak i zastanawiasz się czy wymiana szybki lumia 920 jest trudna, to poniżej znajdują się zdjęcia wraz z opisem demontażu. Czyli nokia lumia 920 problem.

nokia-lumia-920-wymiana-szybki copy

 

Lumia 920 wymiana szybki

Na początek niezbędne będzie przygotowanie śrubokrętów Torx 4, Torx 5 oraz Torx 2. Wyciągamy z telefonu kartę pamięci oraz tackę z kartą sim.

1

 

Zobacz również temat: Zegarki na telefon za darmo

 

2. Teraz odkręcamy dwie śrubki znajdujące się w dolnej części telefonu (oznaczone na zdjęciu) do odkręcenia potrzebny będzie torx 5

 

2 copy

 

3. Teraz zdejmujemy tylną klapkę, naciskamy klapkę i pchamy w kierunku oznaczonym na zdjęciu strzałką

 

3

 

Wymiana szybki lumia 920

 

4. W tym momencie tylni panel powinien dać się łatwo ściągnąć. UWAGA!!! Nie zdejmuj całkowicie tylnej klapki ponieważ jest ona wciąż połączona taśmą z płytą główną.

 

4

 

Warto przeczytać także:Telefony z LTE

 

5. Zdejmij złotą taśmę ochronną, oznaczona została na zdjęciu strzałką, umożliwi nam to wypięcie taśmy

 

.5

 

6. Teraz używając bardzo małego płaskiego śrubokręta, delikatnie podważ małą metalową osłonkę złącza. Następnie odłącz taśmę

 

6

 

8. Teraz odłącz kolejne taśmy, wystarczy je delikatnie podważyć w celu ich wypięcia.

 

7

 

Temat, który może cię zainteresować:Ukrywanie plików android

9. Teraz musisz odkręcić kolejną śrubkę, została one oznaczone na zdjęciu w dolnej części po lewej stronie. Musisz wypiąć także taśmę, która została oznaczona czerwonym okrakiem

 

8

 

Nokia Lumia 920 wymiana baterii

10. Teraz możesz wyciągnąć małą metalowa blaszkę zabezpieczającą baterie przed wypadnięciem a co za tym idzie możesz wyciągnąć baterie.

 

9

 

10a. Kolejne śrubki do odkręcenia, zostały oznaczone na zdjęciach. na dole jest też taśmą ze złączem, którą należy delikatnie podważyć w celu wypięcia jej.

 

lumia92013 copy

 

11. Teraz podważ delikatnie taśmę oznaczoną strzałką, została ona przylepiona taśmą dwustronną

 

lumia92014 copy

 

lumia92015 copy

 

11. Obróć telefon na bok i odkręć kolejne dwie śrubki, które zostały oznaczone na zdjęciu poniżej

 

lumia92016

 

12. Teraz delikatnie podważ dwa zatrzaski oznaczone na zdjęciu, pomoże nam to zdemontować ekran dotykowy wraz z wyświetlaczem.

 

lumia92017

 

12a. Zostały do podważenia jeszcze dwa zatrzaski u dołu. Należy je podważyć ostrożnie ponieważ są dość delikatne.

 

lumia92018

 

13. Teraz używając kostki bądź karty bankomatowej, delikatnie przesuwaj ją dookoła telefonu oddzielając korpus od ekranu dotykowego

 

lumia92019

 

14. Poniżej zdjęcie z oddzielonym ekranem dotykowym oraz korpusem

 

lumia92020

15. W celu wyjęcia głośnika bądź buzzera musisz odkręcić śrubkę oznaczoną na czerwono oraz rozłączyć kabel anteny oznaczony na biało (należy rozłączyć go u góry oraz na dole)

 

16. Teraz bez problemu możesz rozdzielić płytę główną, ramkę oraz korpus. Jak widać na zdjęciu w tym punkcie masz już dostęp do głośnika rozmów oraz głośnika tzw buzzera gdyby trzeba było je wymienić.

 

Nokia lumia wymiana baterii

17. Teraz żeby wymienić ekran dotykowy należy oddzielić go od wyświetlacza. Żeby digitizer odszedł bez problemów od wyświetlacza należy podgrzać krawędzie ekranu gorącym powietrzem, jeżeli nie posiadasz stacji na gorące powietrze z regulacją temperatury to z domowych sposobów można użyć suszarki. Delikatne podgrzanie krawędzi zmiękczy klej, który trzyma obie części razem. Następnie w miejsce oznaczone strzałką włóż kostkę i delikatnie podważaj i przesuwaj w prawą stronę.

 

18. Najlepiej jest podgrzewać najpierw jedną część telefonu np lewą i przesuwać kostką a następnie to samo robić z kolejnymi stronami.

 

19. Gdy Ekran dotykowy został już zdjęty a chcesz wymienić wyświetlacz to podobnie jak z ekranem musisz podgrzać całą tylną powierzchnię wyświetlacza, dzięki temu taśma, której się trzyma zrobi się bardziej elastyczna i ułatwi to demontaż wyświetlacza. Po podgrzaniu delikatnie wypchnij wyświetlacz w miejscu oznaczonym strzałką. Nowy digitizer możesz nabyć tu: Ekran Dotykowy Nokia Lumia 920

 

20. Poniżej zdjęcie z oddzielonym wyświetlaczem od ramki. Jak wymienić głośnik Nokia Lumia 920? Oczywiście przy wymianie głośnika / buzzera nie ma potrzeby demontażu ekranu dotykowego itd, tak więc w takim wypadku kończysz przy punkcie