Recenzja HTC Wildfire S
Telefon HTC Wildfire S nazwany również jako HTC A510, A510e został w prowadzony na rynek w drugim kwartale 2011 roku. Jest to następca pierwszej wersji Wildfire, która zyskała ogromną popularność zarówno na polskim rynku jak i światowym. Konstrukcja smartfona niemalże w całości wykonana jest z plastiku, nie zaniża to jednak jakości i precyzji spasowania urządzenia.
Tylny panel, również plastikowy w białym kolorze, jest odporny na zarysowania i oferuje znacznie lepszą przyczepność niż elementy aluminiowe znajdujące się w innych modelach telefonów. Zasilacz jest bardzo charakterystyczny dla telefonów marki HTC. Składa się z dwóch elementów, pierwszy to część główna wkładana do gniazda sieci elektrycznej, druga zaś to odłączany kabel USB-micro USB. Obydwa elementy również są białego koloru. Zestaw oprócz telefonu, kabla mictro USB i zasilacza zawiera również kartę mictro SD o pojemności 2GB i przewodowy zestaw słuchawkowy.
Wymiarach telefonu to 101,30 x 59,40 x 12,40 mm i wadze 105,00 g, do tego do dyspozycji mamy wyświetlacz 3,2 cala o gęstości pikseli wynoszącej około 180ppi i rozdzielczości 480 x 320 pikseli co oferuje znacznie lepszą jakość wyświetlanego obrazu niż w przypadku jego poprzednika obraz jest bardziej wyraźny oraz posiada znacznie głębszą gamę kolorów dodatkowo telefon posiada dotykowy ekran pojemnościowy. Wildfire S jest znacznie wyraźniejszy, co jest bardzo istotne przy tak niewielkiej przekątnej. Jeżeli chodzi o serce Wildfire S to jest nim procesor 600Mhz, który czasami wydaje się być zbyt słaby i powoduje brak płynności w aplikacjach jak i grach, po częsci jest to także wina pamięci 512 RAM co w dzisiejszych czasach jest nieco mało, standardem stało się conajmniej 1GB Ram
Aparat wykonujący zdjęcia w rozdzielczości 5 MPx wyposażony jest w lampę LED, autofocus, geotagging i detekcję twarzy. Niestety jakość nagrywanych filmów na tle innych smartfonów wypada bardzo słabo. W przypadku HTC Wildfire S występuje niska rozdzielczość, ponieważ tylko 640 x 480 px, a do tego wiele do życzenia pozostawia płynność animacji. Pomimo, że w ustawieniach bez problemu poprawimy charakterystykę obrazu (nasycenie kolorów, ekspozycja, rozdzielczość, kontrast, balans bieli) to i tak zarejestrowane filmy i dźwięki nie będą zachwycające. Zawarty w Wildfire S system operacyjny Android w wersji 2.3.3 (Gingerbread), wyposażony jest w znakomity interfejs Sense 2.1. choć nie jest to najnowsza wersja nakładki graficznej.
W domyślnie wbudowanej przeglądarce internetowej naszego HTC Wildfire S nie zapomniano o obsłudze podstawowej wersji Flasha (Flash Lite), co znacznie zwiększa nam możliwości podczas przeglądania stron, choć przeglądanie stron WWW na tak niewielkim ekranie niesie za sobą pewne niedogodności. Główną i zasadniczą wadą HTC Wildfire S jest wydajność podzespołów między innymi pamięci RAM. Co prawda został on wyposażono w całkiem pokaźną ilość pamięci RAM, ale układ graficzny jest co najwyżej przeciętny, a sam jednordzeniowy procesor Qualcomm MSM7227 który jest po prostu nieco za słaby do obsługi wielu aplikacji. Do kolejnych wad trzeba zaliczyć możliwość wystąpienia drobnych problemów z płynnością działania systemu, brak sprzętowego spustu migawki, słaba wydajność procesora oraz słaba jakość nagrań dziennych i nocnych. Bateria 1230 mAh pozwala na osiągnięcie czasu rozmów o około godzinę mniej niż w przypadku poprzednika (tak jak deklaruje producent).
myslalem że będzie trochę większą różnica między htc wildfire a htc wildfire s a tu pierwszy ma procesor 526Mhz a wersja s 600Mhz obydwie mają 5120Ram i takie same wyświetlacze z tym że s ma większą rozdzielczość a różnica w cenie jest większą, generalnie moim zdaniem seria wildfire raczej nie zachwyca
bawiłem się chwilę tym modelem, całkiem przyzwoity smartfon i zdecydowanie jego cena na korzyść wpływa