Android hasło na folder

Jak założyć hasło na folder w telefonie ? Kolejny raz pojawia się temat dotyczący prywatności plików ma telefonie. Tym razem foldery na hasło Android. Pisaliśmy już o ukrywaniu plików w androidzie, teraz przyjrzymy się zakładaniem haseł na foldery.

Najłatwiej skorzysta z aplikacji do zakładania hasła na foldery. Większość aplikacji jak Application Protection, Privacy Guard czy też Lock Files oferuje wiele możliwości zabezpieczania plików w tym hasło na aplikacje ale nie dają możliwość zakładania hasła na dowolny folder.

Android hasło na folder
Aplikacja AppLock pozwala zabezpieczyć hasłem zdjęcia oraz pliki video. czyli najczęściej ukrywane pliki przez użytkowników androida.

Aplikacja Secure Gallery(Pic/Video Lock+ daje możliwość blokowania hasłem zarówno całych folderów jak i pojedynczych plików, co ciekawe poza standardowym hasłem do wyboru mamy także, wzory, postacie itp.

Najwięcej tego typu aplikacji jest do blokowania zdjęć oraz filmów. Nieco mniej do blokowania kontaktów, folderów, wiadomości sms czy też notatek.

app-lock-screens

Hasło na telefon
Aplikacja Contact Lock daje nam możliwość zabezpieczenia hasłem naszych kontaktów. Czyli do książki telefonicznej nie będzie dostępu bez podania hasła, program oferuje także przypomnienie hasła w razie potrzeby.

contact-lock

Aplikacja File Hide Pro pozwala na ukrywanie dowolnych plików bądź całych folderów. większość aplikacji oferuje ukrywanie katalogów a jedynie nie liczne dają możliwość założenia hasła na folder.

Hasło na Folder
Aplikacja FolderLatch daje możliwość zakładania hasła na dowolny katalog znajdujący się w telefonie. Aplikacja skutecznie szyfruje pliki jak i katalogi, posiada także możliwość odzyskania zapomnianego hasła.

folder-na-haslo

Aplikacja SMS Lock jak sama nazwa wskazuje pozwala nam zablokować wiadomości sms, co ciekawe program nie blokuje całej skrzynki odbiorczej ale daje nam możliwość wyboru, które wiadomości mają być zabezpieczone hasłem.

Aplikacja dodatków oferuje możliwość ustawienia poziomu dostępu tzn. sms może być widoczny ale nie będzie można go usunąć, można także ukryć tylko część treści sms-a. Naprawdę bardzo ciekawa aplikacja oferująca dużo możliwości zarządzania poziomami zabezpieczenia smsów. (android hasło na folder)

Tagi dla Artykułu: blokada ekranu htc ; odblokowywanie ekranu android ; aplikacja blokada ekranu android