Jak przenieść Whatsapp na inny telefon?

Używasz aplikacji Whatsapp, jednak zmieniasz telefon a nie chcesz utracić swoich czatów i wiadomości? Istnieje kilka możliwości przeniesienia danych na inne urządzenie – sprawdź, jak szybko możesz tego dokonać.

Aplikacja Whatsapp to jeden z częściej wykorzystywanych sposobów na komunikowanie się z innymi osobami. Jednak w świecie stale unowocześnianej technologii oraz nowszych modeli smartfonów, pojawia się problem, w którym stary telefon nie spełnia już naszych oczekiwań. Co zatem z wygodną aplikacją, która umożliwia nam komunikację nie tylko poprzez wiadomości tekstowe, ale również umożliwia przesyłanie filmów oraz zdjęć?

Z innej kategorii: Myphone co to za firma

whatsapp jak to działa

Każdy użytkownik Whatsappa powinien wiedzieć, że aby przenieść kontakty oraz wiadomości na inny telefon, wystarczy zrobić kopię zapasową, którą następnie należy przywrócić na drugim urządzeniu. Kopię zapasową można stworzyć na dwa sposoby, z wykorzystaniem konta Google lub bez wykorzystania konta Google.
Przenoszenie danych z aplikacji Whatsapp na inny smartfon przy użyciu konta Google

Użytkownicy konta Google mogą przenieść Whatsapp znacznie szybciej i łatwiej na swój nowy telefon. Korzystając z Google, możesz zrobić kopię zapasową swoich danych z aplikacji w chmurze (Dysk Google). Włączając automatyczne tworzenie kopii zapasowych na koncie Google, wiadomości, czaty zdjęcia oraz filmy z Whatsappa, możesz swobodnie i w każdej chwili przenieść na drugie urządzenie, nawet w przypadku utraty starego telefonu.
Kopia zapasowa Whatsapp

Aby przenieść dane z aplikacji Whatsapp przy pomocy konta Google, należy na Dysku Google z poziomu starego telefonu wykonać kopię zapasową. Aby wykonać taką kopię, należy wejść w aplikację Whatssapp na starym smartfonie w „menu” aplikacji. Kolejnym krokiem jest wybranie z listy opcji „Ustawienia” oraz przejście do „Czaty > Kopia zapasowa”, gdzie znajdują się informacje o wszystkich utworzonych już kopiach zapasowych oraz możliwość utworzenia kolejnej. Następnie z indeksu należy wybrać opcję „Ustawienia Dysku Google”, w którym należy kliknąć pole „Utwórz kopię zapasową w Dysku Google” i wybrać „Codziennie” , aby kopia zapasowa tworzona była automatycznie, lub „Tylko kiedy wybiorę”, wtedy na Dysku Google kopia będzie wykonana, tylko wtedy kiedy samodzielnie to wywołasz.

whatsapp a messenger

Wybór opcji jest dowolny i zależy jedynie od użytkownika, ważne jest jednak to, aby nie zaznaczyć opcji „Nigdy”, gdyż wtedy będzie tworzona zaledwie kopia lokalna. Jeśli wśród danych znajdują się przesłane od znajomych filmiki, należy zaznaczyć opcję „załącz filmy”. Aby nie zużywać transferu danych z puli miesięcznego limitu, w polu „Twórz kopie zapasowe przez” należy wybrać opcję „tylko Wi-Fi”. Potwierdzenie wykonania zapasowej kopii to jedynie wciśnięcie zielonego pola „Utwórz kopię zapasową”, uruchomi to przesyłanie danych na serwery Google i uaktualni wersję zapisanej wcześniej kopii zapasowej. Po wykonaniu kopii zapasowej, należy wylogować się z aplikacji na starym urządzeniu i pobrać oraz zainstalować Whatsappa na nowym smartfonie.

Losowo wzbrany temat:Prestigio co to za firma

Uruchamianie kopii na nowym urządzeniu

Po uruchomieniu aplikacji należy zalogować się korzystając z tego samego numeru telefonu oraz potwierdzić tożsamość posługując się kodem z SMS-a. Po zalogowaniu na nowym urządzeniu, aplikacja wykryje kopię zapasową z Dysku Google i zapyta czy ją przywrócić. Należy wtedy przywrócić kopię zapasową.

Dane z aplikacji Whatsapp, można również przenieść ręcznie bez konieczności korzystania z Internetu i konta Google

whatsapp dzwonienie za granice

W takim przypadku wystarczy samodzielnie przekopiować interesujące nas pliki za pomocą komputera oraz kabla USB. Aby to wykonać niezbędne będą: stary telefon z aplikacją Whatsapp zawierającą wszystkie treści do przeniesienia, nowy telefon bez pobranej aplikacji Whatsapp, a także przewód USB oraz komputer. W celu przeniesienia danych na nowy telefon należy włączyć na starym urządzeniu Whatsappa oraz skorzystać z ikony „menu” w prawym górnym rogu ekranu. Z wyświetlonej w menu listy wybrać należy wybrać „Ustawienia”, a w kolejnej sekcji „Czaty> Kopia zapasowa”.

Aby samodzielnie przenieść dane z aplikacji na drugi telefon, w polu „Utwórz kopię zapasową w Dysku Google” należy zaznaczyć „Nigdy” oraz upewnić się że na dole zaznaczona została opcja „Załącz filmy”, a następnie wybrać „Utwórz kopię zapasową”. Kopia, która nie została utworzona na Dysku Google, została stworzona jedynie w pamięci wewnętrznej telefonu. Tak utworzoną kopię należy przenieść na dysk komputera. W tym celu należy podłączyć poprze kabel USB, urządzenie z aplikacją Whatsapp do komputera, a następnie jako tryb połączenia USB, wybrać „Pliki”.

Może cię zainteresować temat:  Czy warto kupić ps4

jak ustawic zdjecie na whatsapp

Kiedy komputer wyszuka telefon, należy uruchomić „Mój komputer” i odnaleźć na liście podłączony telefon. Następnie wejść w pamięć wewnętrzną urządzenia i znaleźć folder „Whatsapp”. Folder ten w całości należy przenieść w łatwo dostępne miejsce na dysku komputera, np. pulpit za pomocą opcji kopiowania. Kolejnym krokiem jest odłączenie starego telefonu od komputera i pobranie oraz instalacja aplikacji Whatsapp na nowym urządzeniu. Telefon z nowo zainstalowaną aplikacją Whatsapp należy bez uruchamiania aplikacji podłączyć za pomocą kabla USB do komputera i wybrać połączenie jako „pliki”.

Po połączeniu się komputera z telefonem, należy przejść do pamięci wewnętrznej nowego urządzenia korzystając z ikony „Mój komputer” znajdującej się na pulpicie. Ostatnim krokiem jest przeniesienie folderu Whatsapp z pamięci komputera do pamięci telefonu za pomocą opcji kopiuj-wklej. Po skopiowaniu wszystkich plików należy odłączyć telefon i uruchomić Whatsappa, po czym zalogować się na swój numer telefonu, a także wykonać pierwszą konfigurację. Dane ze starego telefonu zostaną wykryte automatycznie i po zalogowaniu zostaną wyświetlone wszystkie czaty i treści.