Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S3 z cylindrycznym ekranem AMOLED?

 

samsung-galaxy-3

 

Odnośnie telefonów firmy Samsung zrobiło się ostatnio bardzo głośno, zwłaszcza o jego jak do tej pory najlepszych produktach wśród telefonów serii Galaxy.

Niedawno mieliśmy premierę Samsunga Galaxy 2 o już słychać głosy odnośnie trzeciej wersji tego telefonu, światowe serwisy podają informacje że wraz z trzecią edycją Galaxy S (Galaxy S 3) zostanie przełamana kolejna bariera technologiczna, trzeba przyznać iż Samsung narzucił szybkie tempo konkurencji co jak wiemy odbiło się na firmie Nokia. Otóż Galaxy S3 ma być wyposażony w specjalny ekran cylindryczny, co jak widać na zdjęciach robi wrażenie.

 

galaxy-s3

Ciekawostką w ekranie cylindrycznym jest to iż można go wyginać a nawet zwinąć w rulon bez obawy o jego uszkodzenie. Wyświetlacz wykonany jest ze specjalnej masy tworzywa która wytapiana jest w temperaturze ok. 350 – 400 Stopni C. Wiele wskazuje na to iż Samsung będzie chciał seryjnie zacząć montować tego typu wyświetlacze w swoich telefonach, wstępne plany ich udostępniania w urządzeniach GSM Samsung planuje na rok 2012.

 

galaxy-s-3

 

Nie jest to wyłącznie wizja S-F o której się tylko mówi jako o przyszłości,lecz jest to produkt który już istnieje! Tego typu telefon jako prototyp został zaprezentowany na targach CES-2011. Tak więc na dzień dzisiejszy Samsung jest w stanie zacząć seryjną produkcje tego typu wyświetlaczy o przekątnej ekranu do 4,5″ Cala wykonanych oczywiście w technologi Amoled.