Android internet z komputera

Zdarza się tak że potrzebujemy mieć internet na telefonie, ale nie mamy wykupionych żadnych pakietów internetowych, wtedy rozwiązaniem może być skorzystanie z internetu w komputerze, który udostępnimy dla naszego telefonu. (internet z komputera w telefonie android)

internet-z-komputera

 

 

 

Pierwsza metoda na udostępnianie internetu z komputera na telefon. Przede wszystkim potrzebujemy roota na Androidzie oraz program Android Reverse Tethering

 

Internet przez usb

Potrzebujemy program Android Reverse Tethering, gdy włączymy program będziemy mieć u góry takie opcje jak „Select a device” oraz „Select DNS to use” a polu Select Device wybieramy nasz telefon ,następnie w drugim wybieramy adres DNS dostępny z listy. Po wybraniu adresu dns klikamy przycisk check jeżeli wszystko jest w porządku, przy serwerze dns który wybraliśmy pojawi się ok.

 

reversetethering2

 

Następnie klikamy Connect po czym powinno rozpocząć się łączenie z telefonem i instalowanie USB Tunnel na smartfonie dzięki której będzie możliwe połączenie z internetem. Android może wyświetlić zapytanie o zgodę na instalacje aplikacji USB Tunnel, wtedy zatwierdzamy. Po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego połączenia okienko „Progress zniknie a w telefonie powinno być możliwe połączenie się z internetem.

 

Jest też druga metoda nieco bardziej skomplikowana, ale zdarza się że pierwsza metoda  Reverse Tethering nie zawsze działa, i wtedy możemy spróbować drugiej metody.

 

Internet w komórce – Druga Metoda

Nie mając wykupionego pakietu internetowego w telefonie ani routera wifi w domu, potrzebujesz skorzystać z internetu na telefonie i co wtedy? Możesz użyć internet z komputera na telefonie. Jest kilka sposobów jak to zrobić.

Na początek podłączamy telefon pod komputer w trybie debugowania USB (TETHERING?) za pomocą kabla USB.
Potrzebne nam będzie

-Root
-BusyBox
-Terminal Emulator
-Windows O.S. [Ja użyłem Win-7]
-Kabel USB

 

Następnie na komputerze otwieramy CENTRUM SIECI I UDOSTĘPNIANIA

centrum udostepniania

 

Iinternet w telefonie za darmo

Poniżej powinniśmy miec jako typ dostępu model telefonu . Teraz klikamy napis przy poli o nazwie: Połączenia, powinien tam być napis Połączenie lokalne (Local Area Connection ), nasępnie w okienku które nam się pjawi klikamy właściwośći (properties) i przechodzimy do zakładki udostępnianie (sharing) i zaznaczamy opcje „pozwól innym uzytkowników łaczyć się….) i zatwierdzamy OK.

 

Teraz przechodzimy do Połączenia sieciowego naszego telefonu telefonu i robimy jak poprzednio z tym że tym razem włączamy Połączenie Lokalne 2 i wybieramy właściwości, a nastepnie zaznaczamy  INTERNET PROTOCOL VERSION 4 (TCP/IPv4) i przez podwuje kliknięcie na ipv4 czy też po przez kliknięcie napisu wąłściwości wchodzimy w ustawienia INTERNET PROTOCOL VERSION 4 (TCP/IPv4).

 

Następnie podajemy adres ip 192.168.1.2 oraz maskę 255.255.255.0 i klikamy ok. Teraz na telefonie uruchamiamy program Terminal Emulator i wpisujemy

su
ifconfig usb0 192.168.2.2 netmask 255.255.255.0
busybox route delete default
iptables –F –t nat    (litera F musi być duża)
busybox route add default gw 192.168.2.1
setprop net.dns1 8.8.8.8
setprop „net.gprs.http-proxy” „”

 

Wszystkie znaki musza zostać przepisanie, także znaki códzysłowia na końcu. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie powinniśmy cieszyć się internetem na telefonie. Pierwsza metoda jest znacznie łatwiejsza i mniej skomplikowana, aczkolwiek zdarza się że czasem nie chce działać poprawnie z jakimś telefon, dlatego w razie czego warto wyprubować drugą możliwość.

 

Tagi dla artykułu: telefony z internetem ; android na kompa ; korzystanie z internetu w telefonie przez komputer