Samsung Aktualizacja

Najnowsza aktualizacja Samsunga Galaxy S i9000 wprowadza pewnie zmiany, likwiduje wcześniej wykryte usterki i generalnie z założenia ma usprawnić pracę systemu. Jak zaktualizować Samsunga Galaxy S o tym poniżej?

 

aktualizacja-androida

 

 

Na początek jak zawsze w tego typu opisach, chcemy przypomnieć że wszelkie operacje wykonywane na plikach systemowych telefonu mogą go uszkodzić tak więc aktualizacje robicie na własne ryzyko.

Najlepiej przed aktualizacja firmware warto przywrócić ustaweinia fabryczne telefonu co przy okazji wykazuje pliki tymczasowe oraz aplikacje, które mógłby powodować problemy. Teraz Zaczynamy od zainstalowania najnowszej wersji programu Samsung KIES po czym pobieramy program KIES Registry Patcher, który ma za zadanie wymusić na programie Kies zaproponowanie dla telefonu najnowszej wersji firmware teraz przechodzimy do części właściwej. Uruchamiamy program KIES Registry Patcher i ustawiany kilka opcji jak poniżej:

Enable Spoof: True
Spoof Product Code As: XEO – opcja dla Polski. Uwaga!! Ta opcja wymusi poszukiwanie najnowszego softu dla danego regionu, może być tak że dla polski nie będzie dostępna najnowsza wersja a np dla Angli będzie dostepna (XEU) Resztę opcji pozostawiamy i klikamy Write Registry

KIES Registry Patcher

Oprogramowanie do Samsunga Galaxy

Teraz uruchamiamy prgram Samsung KIES i podłączamy nasz telefon w trybie samsung Kies. Po podłaczeniu telefonu, program powinien nam zaproponować najnowszą wersje firmware dla regionu, który wcześniej wybraliśmy. Jeżeli z jakiegoś powodu program nie zaproponuje nam aktualizacji, klikamy przycisk aktualizacji firmware i postępjemy zgodnie ze wskazuwkami wyświetlanymi na ekranie. (program samsung galaxy)

Jeżeli po zamianie firmware występują jakieś problemy min. telefon wolno chodzi bądz zacina się najlepiej najpierw przywrócić ustawienia fabryczne, które często likwidują wszelkie problemy związane z aktualizacją. Jeżeli po aktualizacji ustawiony został np jezyk angielski to wystarczy wejść w Menu —> Settings —> locate & text —> select locat i wybieramy Polska

Root Samsung Galaxy S
Na początek pobieramy program SuperOneClick i instalujemy. Program wspólpracuje prawidłowo z ROM-ami w wersjach JPA, JPX oraz JPY przy wersji JPU należy użyc nieco innej metody. Potrzebujemy program odin oraz ściągnięty przez nas room

 

SuperOneClick

 

Root -Zaczynamy od pobrania najwnoszych sterowników najlepiej z oficjalnej strony samsunga. Teraz pobieramy program do rootowania telefonu Galaxy S, One Click Root, program do prawidłowej pracy potrzebuje zainstalowanej biblioteki NET Framework więc jęzli nie macie jej w systemie to należy ją zainstalować.

Root samsung galaxy

Zanim przejdziemy do uruchomienia programów, nalezy w telefonie ustawić dwie rzeczy. Wchodzimi w Ustawienia –> Aplikacje –> Programowanie i włączamy funkcję Debugowanie USB. Kolejną rzeczą jest tryb pracy telefonu, Wchodzimy w Ustawienia –> następnie O telefonie –> tryb USB -> włączamy funkcję Pamięc masowa. Po włączeniu tych funkcji podłączamy telefon do komputera po przez USB. Uwaga!! Gdy wyskoczy okienko z zapytaniem czy zamontować urządzenie klikamy Nie. Teraz uruchamiamy program do rootowania Galaxy S czyli One-Click Root. Po uruchomieniu wybieramy odpowiednią wersję oprogramowania, którą mamy w telefonie.

Zobacz również: Zgubiony telefon

Aktualizacja samsung galaxy s 3

Po wybraniu wersji, program rozpocznie wgrywanie niezbędnych plików na telefon, następnie powinno pojawić się niebieskie okienko z instrukcjami co mamy robić dalej. Czyli między innymi naciśnij przycisk głośności, następnie naciśnij przycisk włączania telefonu w celu rozpoczęcia rootowania itd. Gdy cały proces się zakończy to wyłączamy nasz telefon.

Następnie gdy telefon jest wyłączony naciskamy kombinacje klawiszy GŁOŚNOŚĆ GÓRA + HOME + POWER W menu które nam sie pokaże przechodzimy (sterowanie po przez przyciski głośności góra i dół) do zakładki apply sdcard: update.zip po czym zatwierdzamy przyciskiem Home. W tym momencie powinien nam się pojawić ludek Android wraz z ostrzegawczym trujątem i rozpocznie się rozpakowywanie wgranych plików.

rootowanie-telefonu-samsung

Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie powinniśmy zobaczyć na końcu napis Complete! Po czym wybieramy z menu Reboot i telefon powinien się uruchomić ponownie. od tej chwili mamy zrootowany telefon. Teraz gdy wejdziemy w menu aplikacji powinniśmy mieć o góry ikonke SuperUser Permissions.

 

superuser

 

Samsung aktualizacja oprogramowania

Problem E: signature verification failed Jeżeli pojawia ci się błąd „signature verification failed i installation aborted” najlepiej spróbować jeszcze raz od początku jeżeli to nie pomoże można za pomocą Odina zejść o wersję niżej do 2.1 jeżeli błąd występuje w wersji 2.2 i wtedy spróbować jeszcze raz, co na 90% powinno pomóc. Inna możliwością jest Pobranie programu do rootowania w innej wersji – pobierz SuperOneClickv1.6.5-ShortFuse następnie pobranie kilku plików Update.zip

Aktualizacja androida samsung galaxy s

Podłączamy telefon do komputera i uruchamiamy plik install.bat z folderu 3e_recovery_installer. Uwaga!!! należy pamiętać żeby telefon był podłączony w trybie Debugowania USB. po tych czynnościach nie powinno być problemu z błędem signature verification failed, dlatego ponownie próbujemy Zrootować telefon za pomocą programu One Click Root, teraz zgrywamy pliki z archiwum Update.zip na kartę pamięci w telefonie. Teraz Bootujemy telefon w trybie recovery i wchodzimy w reinstall package option wskazując pliki z Update.zip na naszej karcie pamięci, po zainstalowaniu telefon powinien się zrestartować.

Teraz potrzebny nam kolejny plik clockwork mod recovery update.zip, i uruchamiamy telefon w trybie recovery jak w punkcie powyżej reinstall package option. Telefon się zrestartuje i wróci do trybu samsung recovery mode, po czym ponownie klikamy reinstall package option teraz telefon ponownie się zrestartuje, aczkolwiek tym razem ClockWorkMod. Na problemy z tzw No Download Mode najprościej jest zastosować specjalny adapter o nazwie „Micro USB UNBRICK Samsung Galaxy S i9000 No Download Mode

Zobacz także Darmowe Doładowania Orange oraz Telewizja w Smartfonie

Tagi dla artykułu:aktualizacja softu samsung ; galaxy s3 aktualizacja ; aktualizacja samsung galaxy ; samsung galaxy s aktualizacja ; aktualizacja firmware samsung ; aktualizacja samsung galaxy s advance