Zgubiony telefon

Niestety niektórym zdarza się zgubić telefon komórkowy, niezależnie czy zawieruszył on się gdzieś w domu czy też zgubiliśmy go gdzieś na drodze warto wiedzieć jak znaleźć zgubiony telefon komórkowy. Dostępnych jest kilka możliwości na zlokalizowanie naszego smartfona. W artykule przedstawiamy najskuteczniejsze z metod.

 

zgubiony-telefon

 

Jak namierzyc telefon

Generalnie jest kilka możliwości na odnalezienie zgubionego telefonu. Może na początek przedstawimy najbardziej popularne metody na skuteczne odnajdywanie telefonów z androidem. Gdy zgubiliśmy telefon, warto także zadzwonić do naszego operatora i poprosić o zablokowanie telefonu co uniemożliwi komuś jego użytkowanie.

 

 

Jak namierzyć telefon z androidem
W tym wypadku ciekawym rozwiązaniem jest usługa google o nazwie Android Device Manager, które pozwala nam sprawdzić ostatnia lokalizacje naszego telefonu na mapie. dodatkowo namierzanie telefonu komórkowego następuje po uaktywnieniu modułu GPS bądź WIFI w zagubionym telefonie, wtedy otrzymamy dokładne położenie naszego smartfona. Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość zadzwonienia na nasz telefon, a użytkownik nie ma możliwości rozłączenia połączenia chyba że całkowicie wyłącz telefon, dodatkowo możemy usunąć wszystkie dane z telefonu.

 

lokalizacja telefonu

 

Generalnie jeżeli nasz telefon nie był „podłączany” do żadnej dodatkowej aplikacji, ułatwiającej namierzanie naszego telefonu to raczej nie bardzo mamy jak go zlokalizować. O tym jak namierzyć telefon komórkowy pisaliśmy we wcześniejszym artykule TU wymieniając jednocześnie aplikacje do namierzania telefonów na androida jak i Windows Phone.

 

Jak znalezc zgubiony telefon

Wiele aplikacji o których pisaliśmy we wspomnianym artykule jak choćby aplikacja Wheres My Droid czy też aplikacja o nazwie Plan B daje nam duże możliwości zlokalizowania naszego telefonu jak i jego kontrolowania, np możemy wykonywać zdjęcia zdalnie, inne dają możliwość podsłuchiwania rozmów oraz w razie potrzeby kasowania naszych prywatnych danych. Niektóre programy gdy wykryją w telefonie inną kartę sim niż nasza, wysyłają nam automatycznie dane użytkownika min. jego numer telefonu oraz aktualną lokalizację.

 

Przeczytaj także:Najlepszy Mobilny Internet

 

Plus Play Orange zgubiony telefon
W razie gdy nie mamy na telefonie zainstalowanych żadnych aplikacji do namierzania telefonu, możemy spróbować zainstalować je zdalnie z naszego konta google, które zostało przypisane do smartfona, oczywiście dotyczy to wyłącznie telefonów z androidem.