Szpiegowski Zegarek na ręke

Przyjrzyjmy się jednemu z ciekawszych gadżetów szpiegowskich dostępnym na naszym rynku w przystępnej cenie z duża funkcjonalnością.

Gadżet z ukrytą kamerą który nas zaciekawił to zegarek na rękę który oprócz kamery nagrywającej w dobrej rozdzielczości posiada także wbudowany mikrofon którym możemy nagrywać sam dźwięk bez video. Na pierwszy rzut oka zegarek niczym się nie wyróżnia wśród innych zwykłych zegarków, tak jak wszystkie także ten odmierza czas więc jest w pełni funkcjonalnym zegarkiem.

gadżet szpiegowski

Nasz gadżet wyróżnia się tym  że ma wbudowaną kamerę oraz mikrofon jednocześnie zachowując gabaryty normalnych zegarków.

Obiektyw kamery znajduje się w miejscu cyfry 12 a właściwie tuż nad nią, natomiast mikrofon znajduje się patrząc na tarcze zegarka po lewej stronie w dolnym „przycisku” tak więc także jest zupełnie nie widoczny dla osób nie wiedzących że nie jest to zwykły zegarek. Tak więc mamy kilka funkcji nagrywania obrazu jak i dźwięku. Obraz możemy nagrywać w trzech rozdzielczościach 1280×720, 640×480, 352×288

 

Gdy chcemy aby nasz plik video zajmował nieco mniej miejsca spokojnie możemy zmniejszyć rozdzielczość do 640x 480 zachowując wciąż dobrą rozdzielczość przy powiększeniu na pełny ekran. W tej rozdzielczości 1 minuta video zajmuje ok. 40-60 MB oczywiście jest to zależne od warunków nagrywania min. oświetlenia. Mamy także możliwość robienia pojedynczych zdjęć czyli funkcja aparatu, kolejną z funkcji jest możliwość nagrywania samego dźwięku bez obrazu naprawdę w dobrej jakości. Producent podaje informacje iż nasz gadżet poza w/w funkcjonalnością jest wodoodporny co sprawdziliśmy, w ym miejscu należy dodać że producent dołączył dodatkową zaślepkę mikrofonu która uniemożliwia się dostanie wilgoci/ wody do środka, ta której używamy na co dzień posiada małą dziurkę umożliwiającą nagrywanie dźwięku natomiast ta dodatkowa jej nie posiada.

 

 

Tak więc na początek stworzyliśmy warunki przypominające nagrywanie w deszczu co nie sprawiło najmniejszych problemów naszemu urządzeniu następnie podczas nagrywania został oblany wodą co także nie wpłynęło na jego użytkowanie, jeżeli natomiast chodzi o całkowite włożenie zegarka pod wodę to zdecydowanie tego nie polecamy mimo iż nasze urządzenie po włożeniu do wody na chwilę nie zostało uszkodzone to z tego co nam wiadomo urządzenie zostało zaprojektowany do pracy w trudnych wilgotnych warunkach a nie do pełnego zanurzania czyli pracy pod wodą. Do zegarka dołączony jest kabelek usb dzięki czemu poza możliwością zgrywania zdjęć bądź filmów zegarek może służyć jako przenośny pen drive.

 

gadżet szpiegowski

Podsumowując zdecydowanie kamera zegarek jest godny polecenia, jest naprawdę funkcjonalny radzi sobie bardzo dobrze w nagrywaniu w trudnych warunkach a z jakości video będziemy naprawdę zadowoleni, na tak małej powierzchni producent zmieścił sporo elektroniki za co duży plus, jeżeli chodzi o cenę to w stosunku do jakości oraz funkcjonalności naprawdę warto wydać ok. 200zł na takie urządzenie. Omawiany zegarek można zakupić w sklepie electrogsm.pl