Popielniczka Szpiegowska

Tym razem pod lupę wzięliśmy kolejne urządzenie szpiegowskie, popielniczkę – podsłuch gsm, wyposażoną w bardzo czuł mikrofon wykorzystujący sieć gsm. We wcześniejszym artykule opisywaliśmy podsłuch gsm, ta popielniczka jest podobny urządzeniem także wykorzystującym sieć gsm do podsłuchiwania, ale opiszmy jeszcze raz zasadę działania dla ty który nie czytali poprzedniej recenzji podsłuchy gsm.

podsłuch gsm

 

 


 

Otóż sam podsłuch jest to bardzo małe urządzenie ma zaledwie 39 mm długości 12 mm wysokości oraz 27 mm szerokości i działa na zasadzie telefonu komórkowego wykorzystującego komunikacje jednostronną, mianowicie w urządzenie wkładamy kartę sim z numerem telefonu, ważne jest żeby karta była aktywna a dokładniej żeby miała aktywne połączenia przychodzące. Załóżmy że jest to numer 699 123 123. Gdy podsłuch jest włączony i karta z naszym numerem znajduje się w środku, dzwonimy na numer naszej karty czyli 699 123 123 a podsłuch automatycznie odbierze połączenie nie sygnalizując w żaden sposób nadchodzącego połączenia jak i faktu odebrania, w tym momencie słyszymy wszystko do okoła naszego podsłuchu. Podsłuch GSM nie ma wbudowanego mikrofonu dlatego sygnał audio przekazywany jest z podsłuchu do naszego telefonu natomiast w drugą stronę już nie.

 

 

 

 


 

To pokrótce krótka zasada działania podsłuchu gsm. Ta zapalniczka posiada urządzenie działające w dwie strony, mianowicie posiada czujnik dźwięku po ustawieniu którego, podsłuch automatycznie zadzwoni do nas w momencie wykrycia źródła dźwięku, oczywiście w takim wypadku karta znajdująca się w urządzeniu musi posiadać aktywną kartę wraz ze środkami na koncie. Popielniczka wydaję się być naprawdę dobrze zakamuflowanym urządzeniem podsłuchowym, jak widzimy na zdjęciach podsłuch gsm ukryty jest pod popielniczką i jest on dobrze przymocowany do popielniczki która od spodu dodatkowo jest zakrywana. Sam podsłuch gsm działa bardzo dobrze, dźwięk jest zbierany z dużą czułością, dopiero powyżej 5 metrów od urządzenia mowa zaczyna być trudno rozpoznawalna.

 

popielniczka-kamera

 

Standardowo podsłuch pracuje na częstotliwościach polskich sieci gsm 800 KHz do 1.2 KHz, Natomiast bateria pozwala na kilka godzin ciągłego podsłuchiwania, aczkolwiek stosując dodatkową, zewnętrzną baterie czas ten możemy wydłużyć do kilkunastu godzin.


 

Niestety Popielniczka szpiegowska posiada jedną, naszym zdaniem dość poważną wadę, oróż zbudowana jest z plastiku!! Trochę dziwi dlaczego producent zdecydował się wykorzystać plastik jako materiał kamuflujący podsłuch, oczywistym się wydaje że popielniczkę powinno dać się normalnie używać, wtedy byłby to w 100% dobrze zakamuflowany podsłuch, którego można by używać bezpośrednio w miejscu przeznaczenia. Podsumowując jest to urządzenie godne polecenia aczkolwiek trzeba brać pod uwagę że nie będziemy mogli jej wykorzystywać jak normalną popielniczkę.