Rekrutacja Pracowników

Metody doboru pracowników, jednym z ciekawych sposobów rozpoznania, czy dany kandydat na pracownika, w poprzedniej pracy przejawiał prawidłową postawę. Po przez przeprowadzenie z nim rozmowy kwalifikacyjnej oraz po przez zadanie mu kilku prostych pytań zawierających cztery ważne obszary, które omówimy poniżej.

 

jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną

 

Proces rekrutacji pracowników

Tak więc zależnie od tego  kogo szukamy, jeżeli szukamy lidera grupy musimy się dowiedzieć czy nasz przyszły pracownikposiada Zdolności przywódcze ? a dokładniej czy kandydat którego chcielibyśmy zatrudnić zdolny jest i potrafi wyznaczyć właściwy kierunek całej grupie, czyli mowa o kierunku podążania twojej firmy oraz czy oby na pewno nasz kandydat potrafi przekonać do swojej wizji resztę grupy z którą będzie pracował?

 

 

Zadajemy Najprostsze pytania rekrutacyjne które nam ułatwią podjęcie decyzji: metody rekrutacji i selekcji pracowników

Proszę podać jeden bądź kilka przykładów – zasad, z którymi się Pan/Pani nie zgadzał/a , ale mimo braku akceptacji tych zasad przystał Pan/i na nie.
Proszę wymienić przykład jakiejś rzeczy, co według Pana/Pani wcześniejszego pracodawcy mogło wymagać ulepszeń oraz opowiedzieć, w jaki sposób poradził sobie Pan/Pani z tymi wszystkimi zmianami ?

 

Rekrutacja pracowników pytania

Proszę przedstawić sytuacje, w której zostały Panu/Pani przyporządkowane jakieś nowe obowiązki. Czy uważa Pan/Pani, że odniósł/a sukces?
Inteligencja emocjonalna ? oznacza to czy nasz kandydat posiada zdolność odbierania w sposób dojrzały oraz oceniania i wpływania na emocje własne jak i swojego całego zespołu?

 

Pytania rekrutacyjne które możemy zadać to:

 Często na rozmowie możemy spotkać się z tego typu pytaniem, na które warto jest jest udzielić pewnej odpowiedzi, która pokaże że jesteś pewien siebie i wiesz czego chcesz:

– Jak radzi sobie Pan/Pani z budowaniem dobrych relacji ze współpracownikami w otoczeniu?
– Następnie proszę wyszczególnić co zrobił Pan/Pani żeby go łagodzić lub też całkowicie wyeliminować?

Proszę opisać jedną sytuacje w pracy, w której skutecznie wykazał się Pan/Pani taktem oraz swojego rodzaju dyplomacją.

Motywacja ? Czyli, czy nasz kandydat chciałby podnosić własne kwalifikacje a także w pełni spróbować wykorzystać swój potencjał, w celu jak najlepszego wykonywania powierzonych zadań

 

 

Metody selekcji pracowników
Natomiast jeżeli chodzi o samą ocenę kandydata, zawsze należy patrzeć na całość jako całokształt. Dotyczy to zarówno wyglądu a także mowy ciała, umiejętności, profesjonalizmu, dobrego wykształcenia i doświadczenia oraz motywacji i zdolności do pracy oraz zdolności interpersonalnych. Więc jak chcesz mieć najlepszego pracownika (wybrać najlepszego), znajdź kandydatów takich, którzy mogliby się wykazać oraz  pracowników którzy potrafiliby dać z siebie 110%.