Smart tv co to jest

Większość z nas już nie pamięta telewizorów kineskopowych, które zajmowały masę miejsca i oferowały przeciętną jakość wyświetlania obrazu oraz odtwarzania dźwięku. Dziś nasze domy zdobią nowoczesne, płaskie i niezwykle eleganckie telewizory, które oferują nam szereg dodatkowych funkcji. Smart tv co to jest? – Najlepszy Mobilny Internet

smart tv android

 

Smart tv android

Smart TV – połączenie telewizji i internetu
Popularne od jakiegoś czasu telewizory określane mianem Smart TV to alternatywa dla wszystkich chcących połączyć przyjemność korzystania z dużego ekranu (telewizory smart) i możliwość używania internetu np. do oglądania telewizji internetowej, korzystania z popularnych portali społecznościowych czy dostępu do filmów w tzw. domowej wypożyczalni oferowanej praktycznie przez każdego operatora.

 

Smart tv android dongle

Smart TV stanowi doskonałe połączenie kilku funkcji, których zakres jest uzależniony od umowy podpisanej przez nas z dostawcą telewizji kablowej bądź satelitarnej. Smart TV umożliwiają nam dostęp do otwartego internetu, z którego możemy korzystać na tych samych zasadach, co w przypadku komputerów stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych. Dostęp do zasobów sieci uzyskujemy za pomocą wyszukiwarki widocznej na ekranie telewizora, w większości przypadków posiadamy również możliwość zakupu i pobierania aplikacji np. z AppStore. Aby korzystać z wyszukiwarki internetowej w naszym telewizorze wystarczy skorzystać z wygodnej klawiatury, którą znajdziemy w pilocie. [ Przeczytaj także:Darmowa Telewizja w Telefonie ]

 

Funkcja smart tv

Na co możemy liczyć w standardzie kupując Smart TV? Tego typu smart telewizory oferują nam dostęp do multimediów oraz pozwalają na korzystanie z usług internetowych, które wcześniej mamy zapewnione w umowie. Ich zakres jest dość zróżnicowany – niektórzy nadawcy oferują nam tylko własne kanały, inni gwarantują nam korzystanie z szeregu usług dodatkowych. Najczęściej kupując telewizor inteligentny mamy dostęp do:

 

  • Wybranych stacji telewizji internetowej
  • Popularnych portali społecznościowych
  • Usług typu VOD – domowa wypożyczalnia wideo
  • Catch Up TV – możliwość oglądania powtórek wybranych filmów, programów rozrywkowych itd.
  • Teletekstu w nowoczesnej wersji

Samsung-Smart-TV

Co to jest smart tv w telewizorze? Różnorodność aplikacji przekształcających nasz telewizor w centrum domowej rozrywki:
Inteligentne telewizory stanowią doskonałe źródło rozrywki dla całej rodziny. Instalacja tego typu sprzętu nie jest skomplikowana i wymaga podłączenia odbiornika do anteny satelitarnej oraz sieci internetowej, którą posiadamy w domu (w zależności od rodzaju łącza kablem lub za pomocą routera Wi-Fi). Dzięki nowoczesnym dekoderom, które kupujemy wraz z usługami nadawcy możemy w szybki i bardzo prosty sposób korzystać z wszystkich funkcji oferowanych nam przez nowoczesne odbiorniki typu Smart TV.

 

Zobacz także: Zegarki na telefon za darmo

Jak pokazują badania za stycznia 2014 roku Polska przoduje w zakupie i korzystaniu z telewizorów inteligentnych. W naszym kraju sprzedało się już ponad 2, 5 mln sztuk tych odbiorników (dane na lata 2010-2013).
Zalety i wady Smart TV

Zaletą zakupu telewizora smart jest na pewno dostęp do ulubionych filmów i programów o każdej porze dnia i nocy, a nie wówczas, gdy wyświetlane są one przez operatora. Oczywiście Smart TV nie jest w stanie zastąpić nam tradycyjnego komputera lub mobilnych urządzeń, z których równie chętnie korzystamy, gdyż zakres oferowanych usług jest nadal dość ograniczony, ale pocieszeniem może być fakt, że konkurencja na rynku wymusza stały rozwój i dodawanie kolejnych aplikacji, które mają nam zachęcić do korzystania ze sprzętu.

 

Smart tv android opinie

Jakie są wady urządzenia? Przede wszystkim cena, która do najniższych nie należy oraz konieczność posiadania szybkiego internetu. Wielu dostawców oferujących telewizję kusi nas także szybkim Internetem, który pozwala nam zaoszczędzić poprzez obniżenie rachunków i w pełni wykorzystać możliwości naszego telewizora.

Tagi dla artykułu: cabletech smart tv ; tv smart android ; urz0193 cabletech smart tv android dongle ; smart android tv ; smart tv android cena ; smart remote android ; measy smart tv ; telewizory z internetem ; philips smart tv ; sharp smart tv