internet przez wi fi do 100 kilometrów

Nowe możliwości sieci WI-Fi 802.22 do 100 km

Irytuje Cię już domowa sieć internetowa wi-fi, która przy większym dystansie zrywa połączenie? Te problemy mogą zniknąć dzięki zastosowaniu nowego standardu 802. 22 Wi- Fi, likwidujący wszelkie niedogodności korzystania ze standardowych typów sieci wifi. Jest to zdeecydowanie skok w kierunku znacznie szybszsego jak i stabilniejszego internetu rozsyłanego na duże odległośći ponieważ tego typu sieć potrafi objąć swoim zassięgiem do 30 tysięcy kilometrów, czyli teren w promieniu około 100 km co jest wręcz niemożliwe przy zastosowaniu standardowego typu Wi-FI

internet przez wi fi do 100 kilometrów

 

 

IEEE przedstawił go oficjalnie oraz miejmy nadzieję, że jak najszybciej wejdzie do zwykłego wykorzystania . Standardy tj. 802 .11 a/ b/ g/n powinny już być Wszystkim znane. Prawdopodobnie nie narzekacie na swoją sieć a także będąc z niej w pełni zadowoleni nie ma potrzeby w tej samej chwili wymieniać kart sieciowych, żeby zainstalowac nowe, znacznie wydajniejsze.

 

mega zasięg z nową siecią wifi

 

Dlatego, że te w standardzie 802. 22 powinny korzystać z częstotliwości telewizji analogowej, która w wielu państwach już jest wyłączona, a Polska małymi krokami przymierza się do przejścia w całości na telewizję cyfrową . Także my niestety pewnie jeszcze jakiś czas poczekamy. 802. 22 pozostanie korzystać z częstotliwości w zakresie ok. 54MHz do 698MHz, Otóż telewizory korzystały z niej otóż dlatego, że jest idealna do przesyłania treści na duże odległości. Znaczy to, że nowy standard Wi -Fi będzie nadawał z prędkością 22Mb na sekundę w takiej odległości, że wszystkie mniejsze aglomeracje a także wsie mogą dzięki temu być miały dostęp do taniego Globalnej sieci. Oficjalny standard został zatwierdzony a także trzeba w tej chwili tworzyć stacje nadawcze .

 Niedługo nikt z nas nie pozostanie pozbawiony sieci. To tylko kwestia czasu.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa