Nie działa Touchpad Blackberry 8520?

Jeżeli przestał ci działać touchpad w telefonie Blackberry 8520 zwłaszcza po upadku przygotowaliśmy solucie jak naprawić touchpada.

bb 8520 trackpad

 

 

Poniższe rozwiązanie działa pod warunkiem że uszkodzony nie jest sam Trackpad Blackberry 8520 czy też touchpad jak kto woli go nazywać. Często jest też tak że uszkodzony jest właśnie trackpad, który po wymianie działa, aczkolwiek są też sytuacje że po wymianie trackpad dalej nie dizała i co wtedy?

 

Na zdjęciu poniżej oznaczyliśmy układ BGA który odpowiada za sterowanie touchpadem i ulega on uszkodzeniu zwłaszcza podczas upadku telefonu. Oznaczony układ BGA należy podgrzać gorącym powietrzem najlepiej ze stacji lutowniczej, w celu naprawy połączeń między płyta główną a układem bga. Kulki znajdujące się pomiędzy często na skutek upadku telefonu tracą połączenie między układem a płytą, a pogrzanie ich pozwala ponownie połączyć ze sobą elementy.

 

naprawa-touchpada

 

Kolejną często usterką spotykaną w tym modelu są tzw zimne luty na gnieździe taśmy trackpada. Należy takie gniazdo przelutować.

Powyższe rozwiązania były sprawdzone i działają w 100% pod warunkiem że to któreś z wymienionych przyczyn powodują problem z trackpade

 

Wyszukiwane po hasłach:

Nie działa Trackpad Blackberry 8520

– Nie działa sterowanie Blackberry 8520