Edycja plików APK

Plik APK pozwala nam w prosty sposób zmienić np język czy tez zmienić ikonkę aplikacji, ułożenie elementów, kolory. Edycja apk czyli wyjaśnienie co to jest plik apk i jak go edytować.

edytowanie-apk

 

Program do plików apk

Pobieramy program o nazwie APKedit.rar i rozpakowujemy archiwum *.rar na dysku..

Natomiast plik, który chcemy edytować umieszczamy w katalogu apktool a następnie przeciągamy nasz plik na plik o nazwie decompile.bat Powinien zostać utworzony folder o takiej samej nazwie jak nasz plik. w tym folderze będą się znajdować się pliki xml, które bez problemu możemy edytować w notatniku.

 

opis programu

 

Edycja aplikacji android

Po wprowadzeniu zmian, teraz cały folder, który został utworzony przeciągamy na plik compile.bat. Nastepnie nasz plik *.apk umieszczamy w katalogu o nazwie sign. Następnie uruchamiamy one_click_signer.cmd po czym wpisujemy Wpisujemy „Player.apk” i zatwierdzamy naciskając enter. Powinien zostać utworzony plik o nazwie signed-twoja-nazwa.apk, który możemy zainstalować na telefonie.

 

Edycja plików xml

Jest też inna metoda bazująca na programie apktool1.5.2.tar czy też program bazujący na edycji pliku classes.dex, który jest biblioteką pliku jar aczkolwiek nie będziemy jej opisywać, poniewaz ta opisana powyżej jest znacznie prostsza.

 

Przeczytaj równierz:

Pliki sd android

Głośność Dźwięku

Superuser Android co to jest

Gorilla Glass 2

 

Tagi dla artykułu:plik apk na pc ; edycja plików xml