Jak rozkręcić Sony Ericsson Xperia X1

Instrukcja wraz ze zdjęciami oraz opisem, jak wymienić wyświetlacz w Sony Ericsson X1

Sony ericsson x1

1.Na początek zdejmujemy klapkę baterii oraz wyciągamy z telefonu kartę SIM, kartę pamięci jeżeli jest w telefonie oraz wyciągamy rysik.

 


 

2. Używając np. karty kredytowej bądź plastikowych narzędzi do otwierania obudowy, delikatnie podważ górna część obudowy tak aby ją usunąć.


 

3. Tak powinien wyglądać telefon po odczepieniu górnej części. Odkręcając śrubkę zrobisz sobie dostęp do następnej partii telefonu.

 

4.Odkręć wszystkie śrubki zaznaczone na zdjęciu, dwie na dole powinny być zakryte gumkami wiec aby je odkręcić najpierw je usuń.


 

5.Podważając jak na zdjęciu i delikatnie przesuwając wzdłuż krawędzi telefonu usuniesz tylni panel.


 

6. Po wykonaniu powyższej czynności twój telefon powinien wyglądać tak jak poniżej na zdjęciu. Usuwając kawałek taśmy (zaznaczone na zdjęciu na biało) będziesz miął dostęp do gniazda i złącza, następnie wysuń złącze.


 

7. Na zdjęciu pokazane jest jak wygląda złącze po odłączeniu. Odkręć śrubkę w prawym górnym rogu telefonu.

 

8. W tym momencie po odkręceniu śrubki możesz już odłączyć antenę , złącza (zakreślony, w prawym górnym rogu) muszą zostać odłączone. Zaciski wokół krawędzi telefonuprzytrzymują płyte główną telefonu, odegnij je delikatnie w tył, w celu zwolnieniapłytky głównej.

 

9. Płytka wciąż będzie połączona z telefonem za pomocą tasiemki. Usuń pomarańczowa taśmę która zabezpiecza taśmę przed samoistnym odłączeniem się a następnie podważ klips zabezpieczający w celu odłączenia tasiemki.

 

10. Tak powinien wyglądać telefon po odłączeniu płyty głównej SE X1. Następnie Odkręć śrubki zaznaczone na zdjęciu i odłącz klawiaturę.

 

se-x1-srubki

 

11. Odkręć śrubki zaznaczone na zdjęciu, dwie z nich będą zabezpieczone gumowymi nakładkami  wystarczy je odczepić od obudowy.

 

se-x1-przedni-panel

 

12. Używając plastikowego narzędzia przesuń nim wzdłuż krawędzi tak by podzielić telefon na dwie części.

 

se-x1

 

13. Telefon powinien wyglądać jak poniżej. Odklej  tyle srebrnej folii, jak to możliwe. Nie jest ona potrzebna więc nie martw się o uszkodzenie, ale zachowaj ostrożność, ponieważ możesz także oderwać taśmę wyświetlacza.

 

rozdzielona-obudowa-se-x1

 

14. Po usunięciu folii telefon powinien  wyglądać jak poniżej. Kolejne złącze zaznaczone na zdjęciu. Ten odłącza się w odmienny sposób do poprzednich. Usunąć czarny zatrzask  i wyciągnij pomarańczową tasiemkę  na zewnątrz

 

tasma-sony-ericsson-x1

 

15. Możesz teraz oderwać cztery taśmy z telefonu, przytrzymujące wyświetlacz, (oznaczone na zdjęciu) Dość istotne jest aby przy składaniu telefonu, przylepić taśmy z powrotem, dzięki czemu wyświetlacz będzie prawidłowo przytwierdzony do obudowy, a Wyświetlacz Sony Ericsson X1 oraz digitizer nie będzie luźny

 

tasma-z-obudowa-se-x1

 

16. W ten oto sposób dotarliśmy do końca odłączając wyświetlacz i digitizer. W celu złożenie telefonu powtórz wszystkie czynności w drugą stronę

 

se-x1-wymiana-lcd copy

W modelu Xperia X1 Ekran dotykowy jest zintegrowany z wyświetlaczem i tworzy jedną całość. Życzymy miłej zabawy podczas składania Telefonu.

 

Artykuł wyszukiwany pod hasłami:

Jak wymienić wyświetlacz Sony Ericsson X1

Jak wymienić ekran dotykowy Sony Ericsson X1

Wymiana Ekranu dotykowego Sony Ericsson X1