Antywirus na Android

Niestety wirusy nękają także system android, dlatego warto się przed nimi bronić. Jedne są mniej szkodliwe inne bardziej, najczęściej taki wirus ma wykradać poufne dane z naszego telefonu. Darmowy antywirus android

 

Darmowy-antywirus

 

 

W internecie dostępnych jest bardzo wiele różnych antywirusów na androida, które różnią się od siebie funkcjonalnością jak i skutecznością w wykrywaniu wirusów.

Teoretycznie wszystkie aplikacje dostępne w Google Play są sprawdzane pod kątem malware, trojanów, wirusów itp aczkolwiek mimo wszystko niektóre zostają niezauważone przez systemy antywirusowe google. Najczęściej wirusy znajdują się w plikach apk dostępnych na rożnych prywatnych stronach.

 

Mobile-Security-Antivirus

 

Najlepszy antywirus na android
Według testów najskuteczniejszym okazał się antywirus Mobile Security & Antivirus firmy avast poza ochroną przed wirusami oraz różnego rodzaju programami szpiegującymi daje nam możliwość zlokalizowania telefonu jeżeli go zgubiliśmy, funkcja ta dostępna jest po przez stronę www, dodatkowo będziemy mogli zablokować telefon na odległość (Jak zablokować internet w telefonie)  w razie gdy zostanie on np skradziony, możemy takkę wykasować z niego wszystkie nasze dane. Tak więc tego typu aplikacja gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo zarówno pod względem ochrony antywirusowej jak i kontroli naszego smartfona.

 

kasperski na androida

 

Antywirus android darmowy
Kasperki podobnie jak jak Mobile Security & Antivirus oferuje nam znacznie więcej aniżeli tylko dobry skaner antywirusowy na telefon. Podobnie jak poprzednia aplikacja, kasperski oferuje możliwość zdalnej blokady telefonu oraz lokalizację telefonu. (Namierzanie Telefonu Komórkowego). Dodatkowo znajdziemy w nim filtr połączeń oraz sms-ów dzięki czemu możemy zablokować niektóre połączenia funkcja ta nazywa się (Blokowanie niechcianych połączeń) bądź tzw spam sms-y. Tak więc poza ochroną antywirusową w tej aplikacji otrzymujemy także możliwość kontrolowania naszego telefonu zdalnie.

 

Warto także przetestować AVG AntiVirus FREE z serii darmowe antywirusy po polsku, jest to całkiem skuteczny antywirus na urządzenia z systemem android jak telefony czy tez tablety. Jest też wersja płatna tej aplikacji posiadające nieco więcej funkcji.

 

Zobacz także: Antywirus Windows Mobile oraz Telewizja w Telefonie