Telewizory 4K – bezkonkurencyjna jakość obrazu

Jeśli planujesz wymianę swojego telewizora na nowy i zastanawiasz się, co będzie najlepszym wyborem, abyś przez kolejne kilka lat mógł w pełni cieszyć się oglądanym obrazem, to warto swoją uwagę skierować na telewizory odtwarzające obraz w ultra wysokiej rozdzielczości.

Jeszcze kilka lat temu zachwycaliśmy się technologią HD i Full HD, które charakteryzowały się rozdzielczością do 1920:1080 pikseli. Dziś standardem stają się telewizory 4K, które charakteryzują się niespotykaną dotąd jakością obrazu w rozdzielczości 3840:2160 pikseli.

Telewizory 4K – jak to wygląda w praktyce?

Technologia Full HD wypełniała ekran 2 milionami pikseli, dzięki zastosowaniu technologii 4K mamy aż 8 milionów pikseli, a przez to zauważalnie zwiększa się ostrość i głębia obrazu. Oglądając film na telewizorze z 4K nawet z bliska nie zauważymy podziału obrazu na piksele. Treści w 4K stają się coraz bardziej popularne, a wkrótce będzie to standard, gdyż pojawiają się kanały telewizyjne w 4K. Oznacza to, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się telewizją z najwyższą jakością obrazu, porównywalną z ekranami kinowymi, a to wszystko w domowym zaciszu.

Warto przeczytać także: Najlepsze programy partnerskie

Postaw na telewizory 4K Smart TV

Wybierając Smart TV 4K nie musisz czekać na zapowiadane zmiany w telewizji naziemnej czy satelitarnej. Aplikacje, które możemy zainstalować na telewizorach Smart TV dają nam możliwość oglądania filmów i seriali w oczekiwanej jakości. Netflix, Amazon Prime Video czy popularny YouTube to miejsca, gdzie bez problemu możemy obejrzeć materiały w 4K. Telewizory smart świetnie współpracują z nowymi telefonami, dlatego zdjęcia z wakacji, a także filmy, które nakręciliśmy w 4K pozwolą nam wrócić do tych przyjemnych chwil.

Jak widać nie brakuje treści, które możemy oglądać w ultra wysokiej rozdzielczości, szczególnie gdy zdecydujemy się na Smart TV 4K i wykorzystamy jego możliwości w pełni.

Telewizor zakrzywiony 4K – wybór dla pełnej satysfakcji

Telewizory 4K dostępne są w wersjach z prostymi bądź zakrzywionymi ekranami. Jeśli jeszcze bardziej chcesz poprawić filmowe wrażenia zwróć uwagę na zakrzywione ekrany – szczególnie, jeśli nie oglądasz telewizji w pojedynkę. Siedząc naprzeciwko prostego ekranu tylko osoba znajdująca się dokładnie po środku nie odczuwa zniekształceń obrazu. Reszta widzów siedząc obok patrzy na telewizor pod kątem, a przez to zniekształca się perspektywa. Zakrzywiony ekran niweluje ten efekt, jednocześnie dając wrażenie głębi obrazu i mniej męcząc wzrok widza.

Losowo wybrany temat: Telefon z androidem do 500 zł

Zakrzywiona wersja pozwala łatwiej wyeliminować odbicia światła, a tym samym maksymalnie poprawić jakość i komfort oglądania. Zastosowane technologie odzwierciedlają naturalne barwy, niezależnie od oświetlenia w pomieszczeniu. Telewizor zakrzywiony 4K będzie świetnym wyborem dla kinomanów, którzy ceniąc najwyższą jakość obrazu, lubią w grupie oglądać nowości.