Najdroższe gadżety na świecie

Jeden z najdroższych na świecie odtwarzaczy MP3, którego obudowa jest czymś więcej niż kawałkiem plastiku, wykonana jest z 18 karatowego złota a dodatkowo złoto wysadzane jest ponad 63-ema prawdziwymi diamentami jedno karatowymi. Z pewnością nie jest to gadżet dla każdego, niestety jest to produkt przeznaczony wyłącznie dla Pań z wyższych sfer, których stan konta pozwala na taki wydatek. Jako ozdoba samego urządzenia jest bardzo ładny acz niewielki łańcuszek z kamieniem akwamarynu co nadje mu jeszcze bardziej ekskluzywnego wyglądu.

 

super mp3 dlabardzo bogatych ludzi

 

To cudeńko na pewno przyciąga wzrok i kusi, ale jego cena wręcz przeciwnie zwykłych śmiertelników przyprawia o „opad szczęki” – 20 000 euro tyle trzeba wydać by stać się posiadaczem ekskluzywnej mp3. Najbogatsi czołowi biznesmeni na świecie, których stan konta liczy się w miliardach nie mają problemu z zakupem tak drogich zabawek .

 

 Super Telefon który ma między innymi Carlos Slim jest to najbogatszy meksykański lider biznesu, który stał się właścicielem tego dzieła sztuki czyli telefonu Diamond Crypto i uwaga, zakupił go za jedyne 1 300 000 dolarów! (1.3 mln$) po raz kolejny jest to niewyobrażalna kwota dla zwykłego przeciętnego człowieka. W obudowie tego telefonu znajduje się aż 50 diamentów w tym 10 ekstra dodatkowych w kolorze niebieskich ( zostały zrobione na specjalne życzenie biznesmena). Co istotne firma, która wyprodukowała ten super drogi telefon musiała się nieźle natrudzić, w końcu nie jest to zwykły telefon do masowej produkcji. W klawiaturze telefonu umieszczono specjalny przycisk z różowego złota! (bo i takie istnieje)  A reszta obudowy natomiast zbudowana została ze specjalnego tworzywa hebanu.

 

diamond crypto

 

Kolejnym bardzo drogim produktem w świecie GSM jest Blackberry od firmy zajmującej się produkcją ekskluzywnych produktów Amos. Ten telefon z kolei został wyposażony w obudowę całą wysadzaną przepięknymi i co ważne prawdziwymi diamentami! Jest to wręcz bardzo ekskluzywny produkt, którego na rynku znalazły się zaledwie trzy egzemplarza cena za posiadanie oryginalnego modelu to zaledwie 200 000 dolarów.

Kolejną ciekawostką i dodatkiem do teflonu  są słuchawki wykonane ze specjalnego drewna brezylkowatego, które pochodzi z Afryki i był specjalnie sprowadzany do produkcji tych słuchawek co już czyni je czymś niezwykłym. Słuchawki te mają oporność na poziomie 32 omów i pasmo przenoszenia od 5 do 45000 Hz co może nie jest imponującym wynikiem. Aczkolwiek raczej nie o parametry techniczne w tych słuchawkach chodzi ponieważ,  wykończone został tytanem i kevlarem, który jak wiemy wykorzystywany jest między innymi w kamizelkach kulo-odpornych, natomiast od środka znajdziemy skórę z delikatnych etiopskich jagniąt co już brzmi ekskluzywnie i drogo. Takie słuchawki możemy mieć już za ok. 8 000 zł.

 

super sluchawki

Tablet iPad z serii „Super edition”, to kolejny ekskluzywny towar dla bardzo zamożnych osób z wyższych sfer. Tablet wyprodukowany został przez wszystkim znaną firmę Apple a jego koszt to 129 tysięcy funtów. Co takiego niezwykłego kryje w sobie ten tablet? Pokryty on został aż 22 karatowym złotem szczerym złotem. A Logo Apple, znajduje się na urządzeniu zawiera w aż 53 diamenty co znacznie podwyższa cenę ipada. Jak na produkt dla nie licznych przystało na rynku znajduje się wyłącznie 10 sztuk.

 

siper tablet ze zlotem i diamentami

Nintendo Wii Gold- czyli najdroższa konsola świata. Wykonana została oczywiście ze złota oraz najdroższych diamentów, stąd też koszt tej konsoli to 1, 4 miliona złotych. Tak jak w pozostałych urządzeniach nie mogło zabraknąć  na niej diamentów, co ciekawe przy jej produkcji zużyto ok. 2,5 kilograma złota. Konsola zawiera  trzy przyciski, które są  wysadzane 19,5 karatowymi święcącymi diamentami. Niestety poza diamentami i złotem w konsoli próżno szukać czegoś szczególnego i zaskakującego w nie ma ona nowoczesnej grafiki ani super szybkiego procesora ott… zwykłą konsola w niezwykłej obudowie. 

 

super konsola Wii

 

I na koniec pytanie, czy gdyby było cię stać na tak drogie urządzenia, kupił byś któreś z nich za taką kwotę…?