Co to jest sms premium

Czy wiesz co to jest sms premium? Tego typu nazwa często pojawia się w serwisach internetowych, niestety wiele osób nie wie czym jest sms premium oraz jaki jest rzeczywisty koszt usługi sms premium, co wyjaśniamy dokładnie w artykule.

 

sms premium numery

 

 

SMS Premium to najprościej mówiąc sms o podwyższonej płatności, często stosowany przy mikro płatnościach bądź rożnego rodzaju konkursach zarówno telewizyjnych jak i internetowych. SMS Premium składają się zazwyczaj z czterech bądź pięciu cyfr i zaczynają od cyfry 7 bądź 9, natomiast kolejne cyfry numeru to informacja o koszcie danego sms-a.

 

 

Płatności sms

Dla przykładu numer 7000 do 7099 jest to koszt 0,61 gr z VAT, tu wyjątkiem jest sieć Plus GMS, która dla  numerów 7050-7099 pobiera opłatę 0,92 gr z VAT.  Natomiast dla następnych numerów rozpoczynających się od 7 na przykład , 71xx opłata za smsy będzie wynosić 1,23 PLN z VAT. Z kolei sms na numer 72xx będzie nas kosztować 2,46 PLN z VAT jak można zauważyć druga cyfra informuje nas o opłacie w złotych netto.

 

Ceny sms premium

Numer SMS Premium     Cena netto     Cena brutto
70XX(X)                          0,5 zł           0,62 zł
71XX(X)                          1 zł             1,23 zł
72XX(X)                          2 zł             2,46 zł
73XX(X)                          3 zł             3,76 zł
74XX(X)                          4 zł             4,92 zł
75XX(X)                          5 zł             6,15 zł
76XX(X)                          6 zł             7,38 zł
77XX(X)                          7 zł             8,61 zł
78XX(X)                          8 zł             9,84 zł
79XX(X)                          9 zł             11,07 zł

 

Jeżeli chodzi o najdroższe SMS Premium rozpoczynające się cyfrą 9, wtedy pobierana opłata będzie określona przez drugą oraz trzecią cyfrę w numerze, na przykład. SMS wysłany na numer 913xx będzie nas kosztował 13 zł + 23% VAT, z kolei sms premium na numer 925xx pobierze nam z konta aż 25zł + 23% VAT

 

Numery sms premium

Często zwłaszcza w internecie oferowane sa różne usługi bądź dostęp do pewnych treści czy też usług po opłaceniu dostępu po przez sms premium, niestety niektórzy użytkownicy celowo wprowadzają w błąd informując iż koszt sms-a to będzie np. 1zł a w rzeczywistości z naszego konta operator gsm popierze np. 30zł. Tak więc jak widzimy powyżej w dość łatwy sposób możemy zweryfikować opłatę za SMS Premium.

 

Na koniec chcielibyśmy dodać, że tego typu mikro płatność po przez sms premium, każdy może sobie uruchomić bez konieczności rejstrowania firmy, są serwisy pośredniczące w tego typu transakcjach jak dotpay czy też homepay gdzie możemy uruchomić sobie płatnośc po przez SMS premium. Jeżeli chodzi o zysk z takich smsów to zazwyczaj firma, która udostępnia nam numer sms inkasuje 60% wartości sms-a a wy zaledwie 40%. W przypadku dużych firm bądź dużych obrotów na koncie można negocjować stawkę w % jaką chcecie otrzymywać.

 

 

 

Tagi dla artykułu:cennik sms premium ; blokada sms premium ; sms premium co to jest ; płatności sms