Co oznacza H w telefonie

Czy zastanawiasz cię co oznacza H w telefonie? Jeżeli tak, to poniżej w kilku zdaniach wyjaśnimy co oznacza symbol H bądź H+ na ekranie twojego telefonu czy też w programach obsługujących modem HSDPA.

hsdpa co to jest

Nie będziemy się rozpisywać o historii samej technologii, tylko w kilku zdaniach postaramy się wytłumaczyć co właściwie oznacza symbol H oraz H+ na ekranie telefonu czy też w programach obsługujących router wifi 3G HDSPA

Z innej kategorii: Samsung Aktualizacja

Literka H jest to skrót od HSDPA, który dodatkowo można rozwinąć jako High Speed Downlink Packet Access natomiast jest jeszcze skrót HSPA+ który oznacza Evolved High Speed Packet Access. Czyli gdy łączysz się z internetem a na ekranie pojawia się literka H bądź H+ w zależności od zasięgu oraz tzw BTS-ów obsługujących daną technologię z którymi udało się połączyć. oznacza to że dane przesyłane są w technologi HSDPA która daje możliwość przesyłania danych do 21,6 Mbit/s, bądź HSDPA+ dająca możliwość przesyłania danych do 42Mb/s. Aczkolwiek jest to wartość maksymalna z jaką daną mogą być przesyłane i zazwyczaj maksymalne wartości na odzień nie są osiągane.

 

Żeby bardziej z obrazować szybkość połączenia, poniżej wymienimy prędkości różnych technologi

GPRS do 30-80 kb/s  (2.5G)
EDGE do 236.8 kbit/s (2.5G) modemy cdma
UMTS do 21,6 Mbit/s (sieć 3G) modemy 3g
HSDPA do 21,6 Mbit/s (sieć 3G) modem hspa
HSPA+ do 42 Mb/s a wysyłanie do 11 Mb/s (sieć 3G) modem hspa

LTE do 100Mb/s (sieć 4G) modem lte

 

HSDPA w telefonie

Podczas łączenia się z internetem częściej na ekranie pojawia się literka 3G o tym co to jest 3G można przeczytać  TU która informuje nas że dane będą wysyłane z prędkością maksymalna do 42Mb/s wysyłane max do 11Mb/s zazwyczaj są to dużo mniejsze prędkości aczkolwiek technologia pozwala na otrzymanie takich prędkości.
Ogólnie sama technologia HSDPA wprowadza szereg zmian optymalizujących połączenie z siecią, zwiększyć odporność na warunki atmosferyczne dodatkowo technologia HSDPA daje możliwość podłączenia zacznie większej liczby abonentów. Tak więc nie chodzi wyłącznie o szybkość przesyłania danych ale także o szereg innych czynników wpływających zarówno na komfort użytkowania jak i niezawodność. Jeżeli chcesz wiedzieć co to jest GPRS w telefonie to przeczytaj poprzedni artykuł z naszej stronie poświęcony GPRS