Plik ipa

Ty razem zajmiemy się plikami ipa, wyjaśnimy co to są za pliki i jak je zainstalować. APK gry android. Przeczytaj także artykuł: Zrzut Ekranu Android

ipa-files

 

Na początek warto dodać że pliki ipa są to pliki na system iOS czyli urządzenia firmy apple jak iPhone czy tez iPad tak więc użytkownicy systemu Android tego typu plików nie zainstalują przez wcześniejszej konwersji plików.

 

Pliki apk Android

 
Jak zainstalować plik apk? Są dwie możliwości instalacji tego rodzaju plików, pierwsza to instalacja danej gry bezpośrednio ze sklepu AppStore, natomiast druga jest trochę bardziej skomplikowana, przede wszystkim należy zrobić jailbreak, który można wykonać między innymi za pomocą programu redsn0w. Po zrobieniu jailbreak-a łączymy się z internetem po przez siec Wi-Fi i uruchamiamy program Cydię i jako źródło podajemy http://cydia.hackulo.us/” („Manage„>”Edit„>”Add„), teraz musimy odnaleźć w „Search” archiwum „miPatch Firmware” i zainstalować je, po czym należy zrestartować telefon.

 

Warto przeczytać: Simlock Modem Huawei

 

Gry android apk

Jeżeli ntomiast chcesz instalować pliki ipa wgrywając je z dysku komputera na telefon, musisz dodatkowo zainstalować Installous po przed Cydię. Zaczynamy od otworzenia programu Cydia, po czym wyszukujemy w „Search” „Installous” i zaznaczamy i instalujemy. Po instalacji wyłączamy program cydia

Zobacz również: Ukrywanie plików android

 

Jak zainstalować apk na android

Po tych czynnościach możemy pobierać pliki z dowolnych miejsc i szybko je instalować. Co to jest Installous? Jest to darmowy odpowiednik sklepu AppStore.

 

Tagi dla artykułu: jak zainstalowac plik apk na android ; gry na androida apk