Udostępnianie internetu z telefonu

Udostępnianie internetu ze smartfona jest całkiem proste i daje nam wiele możliwości, dodatkowo niektóre modele telefonów jak choćby Samsung galaxy S2 posiadają wbudowany router, który potrafi zaopatrzyć w bezprzewodowy internet inne urządzenia w domu jak choćby laptop czy też inne telefony posiadające możliwość łączenia się przez wifi. Warto także przeczytać Internet Stacjonarny Plus

mobilny-internet p

 

 Udostępnianie internetu za pomocą komórki

Telefon ma dwie możliwości udostępniania internetu, po przez kabel usb oraz po przez wifi jeżeli posiada wbudowany router. Zacznijmy od udostępniania po przez wifi. Zaczynamy od wejścia w ustawienia telefonu a następnie z listy dostępnych opcji wybieramy Udostępnianie Internetu a następnie zaznaczamy opcje Router Wifi.

 

 

Zobacz także: Ukrywanie plików android

Jak udostępnić internet przez telefon

Pod zakładką gdzie włączyliśmy router wifi znajduje się opcja ustawienia router wifi gdzie możemy skonfigurować nasza się, czyli między innymi możemy wprowadzić własna nazwę sieci oraz czy będzie to siec niezabezpieczona czy też żeby się z nią połączyć będziemy musieli podać hasło.

 

Jak udostępnić internet przez wifi

Domyślnie jeżeli nie zmienimy nazwy sieci będzie się ona nazywać AndroidAP. W zależności od wersji androida, dodatkowo mamy do wyboru tryb połączenia się z nasza siecią, która udostępniliśmy tzn. czy z naszą siecią mogą łączyć się wszyscy czy też bezpośrednio z poziomu naszego telefonu będziemy zezwalać innym urządzeniom na połączenie sie. Tak więc jak widzimy udostępnianie internetu po przez wifi jest bardzo proste i nie wymaga zbyt wiele konfigurowania.

 

Kolejnym sposobem jest udostępnianie po przez kabel usb, czyli na przykład możemy podłączyć nasz telefon kablem usb do laptopa na którym będziemy mieć internet przez nasz telefon.

 

Warto także zobaczyć: Zegarki na telefon za darmo

Jak udostępnić internet przez smartphone

W celu udostępnienia internetu przez kabel usb wchodzimy w ustawienia a następnie z listy opcji wybieramy Udostępnianie internetu jk w poprzednim przypadku z tym że teraz wybieramy opcje Udostępnij przez USB, o ile w telefonie mamy wszystko poprawnie skonfigurowane powinniśmy móc cieszyć się internetem z telefonu.

 

Warto także przeczytać: jak udostępnić internet z komputera na telefon przez usb

Tago dla artykułu: udostępnianie internetu w telefonie Samsung Galaxy S3