Wymiana Szybki Samsung Galaxy S4 i9500

Jeżeli stłukła ci się szybka w Samsungu Galaxy S4 i9500 bądź uszkodził się wyświetlacz, poniżej przedstawiamy instrukcje jak rozkręcić telefon i wymienić szybkę bądź cały ekran dotykowy oraz wyświetlacz.

samsung-galaxy-s4 peknieta szybka

 

Na początek chcielibyśmy powiedzieć że w zależności od tego jaką cześć w Galaxy SIV chcemy wymienić, od tego zależy na którym etapie kończymy demontaż. Np. w przypadku gdy mamy pęknięty ekran, nie ma potrzeby wyciągania taśmy z gniazdem kart sim czy też głośnika bądź kamery.

1. Na początek zaczynamy od wyciągnięcia z teflonu wszelkich kart, typu karta sim oraz karta pamięci jeżeli mamy ją w telefonie oraz wyciągamy baterie.

 

wyjmij-baterie copy

 

2. Następnie odkręcamy 9 śrubek znajdujących się z tyłu telefonu, przytrzymujących tylni panel (na zdjęciu zostało oznaczonych tylko 8)

 

srubki-galaxy-s4

 

3. Po odkręceniu śrubek, możemy zdjąć tylni panel, jak na zdjęciu wkładamy z boku kartę bankomatową bądź narzędzie do otwierania obudowy między przedni panel a tylni, i przesuwamy delikatnie dookoła telefonu w celu zwolnienia klipów trzymających tylni panel.

 

tylni-panel-galaxy-s4

 

3a. Poniżej zdjęcie przedstawiające zdjęty tylni panel z widoczną płyta główną modelu Galasy S4

 

tylni-panel-off

 

4. Teraz w zależności od tego co uległo uszkodzeniu, demontujemy np. jeżeli uszkodzony został buzzer np po zamoczeniu telefonu, wyciągamy go jak na zdjęciu.

 

buzzer do galaxy s4

 

5. Teraz musimy odkręcić górną płytkę telefonu, na której znajduje się kamera. Na początek wypinamy taśmy wyświetlacza, gniazda słuchawkowego oraz kamery jak na zdjeciu.

 

odlacz-kamere

 

5a. Poniżej zostały oznaczone wszystkie taśmy, które należy odłączyć przed wyciągnięciem płyty głównej.

 

 >tasmy-plyty-glownej

 

6. Teraz odkręcamy małą śrubkę przytrzymującą płytkę pcb z kamera, po czym będziemy mogli wyciągnąć całą górną płytkę pcb

 

srubka-plyty-glownej

 

7. Jeżeli uszkodzona jest kamera telefonu, to odpinamy ją i wymieniamy na nową.

8. Teraz jeżeli zachodzi taka potrzeba, możemy zdemontować taśmę wraz z gniazdem kart sim oraz gniazdem kart pamięci. Oczywiście jeżeli wymieniamy np. samą szybkę a gniazdo kart sim jak i kart pamięci jest dobre, to nie ma potrzeby wyciągania go z płytki pcb.

 

gnazdo-kart-pamieci

 

10. Poniżej mamy płytę główna Samsunga Galaxy S4 i9500. Na zdjęciu zostały oznaczone poszczególne elementy płyty.

na czerwono – modem Qualcomm MDM9215M 4G GSM/UMTS/LTE

na pomarańczowo – układ Qualcomm PM8917 odpowiedzialny za zarządzanie energią

na żółto – układ ARM Holdings MBG965H

na zielono- procesor Snapdragon 600 APQ8064T 1.9 GHz Quad-Core CPU Samsung K3QF2F200E 2 GB LPDDR3 RAM

na niebieski – pamięć typu NAND flash Toshiba THGBM5G7A4JBA4W 16GB

na fioletowo- kodek iaudio Qualcomm WCD9310

na czarno – układ odpowiedzialny za Wi-Fi  typu Broadcom BCM4335

 

plyta-glowna

 

9. Z drugiej strony płyty głównej mamy między innymi:

na czarno –  układ Skyworks 77619 wzmacniacz sygnału GSM/EDGE

na czerwono – układQ ualcomm WTR1605L odpowiedzialny za obsługę 4G LTE
na żółto – chiop SWA GNF09

na zielono- układ Broadcom 20794S1A NFC chip

na niebiesko – mikro kontroler Maxim MAX77803

na fioletowo – układ odpowiedzialny za nadawanie Silicon Image 8240BO MHL 2.0

na czarno – układ odpowiadający za zasilanie Qualcomm PM8821 IC

 

plyta-glowna-2

 

10. Wyciągamy taśmę z gniazdem słuchawkowym, jak na zdjęciu delikatnie podważamy złącze taśmy w celu jej wypięcia.

 

gniazdo-sluchawkowe

 

 11. Teraz jeżeli zachodzi taka potrzeba rozłączamy przednią kamerę Galaxy S4, jak powyżej wystarczy delikatnie podważyć złącze kamery, możemy także  wyciągnąć silniczek wibracyjny.

13. Teraz delikatnie podważamy taśmę, na której znajduje się między innymi złączę ładowania.

 

zlacze-ladowania

 

14.Jeżeli uszkodzeniu uległ ekran dotykowy oraz wyświetlacz Samsung Galaxy S4 to teraz w zależności od zakupionej wersji wyświetlacza wystarczy podmienić cały przód. W modelu Samsung Galaxy S4 ekran dotykowy jak i wyświetlacz stanowią jedna całość, więc wystarczy teraz podmienić cały przód tzn ekran plus wyświetlacz i możemy składać.

 

Można kupić tańszą wersję wyświetlacza oraz ekranu dotykowego bez korpusu (tylnej obudowy wyświetlacza) wtedy należy podmienić także tą część. Wtedy musimy delikatnie podgrzać tylną część wyświetlacza oraz przód żeby klej trzymający korpus zrobił się bardziej elastyczny przez co łatwo będziemy mogli oddzielić te dwie części.

 

lcd-ramka

 

Naprawa ekranu dotykowego
Niestety jeżeli ekran dotykowy pękł choćby minimalnie i w skutek tego przestał działać, to jedyną możliwością  naprawy, jest wymiana całego modułu ekranu dotykowego oraz wyświetlacza LCD, które stanowią jedną całość.

 

 15. Istnieje także sposób wymiany samej przedniej szybki w przypadku gdy wyświetlacz jest cały.W modelach z serii Galaxy S a także S2 ; S3 oraz S4 została zastosowana szybka Gorilla Glass, która pełni funkcję ochronną natomiast dotyk jest zintegrowany na stałe z wyświetlaczem, które znajdują się pod szybka. Generalnie producent nie przewidział takiej możliwości, więc poniżej przedstawiamy filmik jak takiej wymiany dokonać. Filmik jest w języku angielskim aczkolwiek poniżej wyjaśnimy o co chodzi.

 

{youtubegalleryid=4,3}

 

16. Na filmiku została użyta Mini Przyssawka do Ekranów Dotykowych oraz pistolet na gorące powietrze. Nagrzewamy krawędzie ekranu dotykowego do maksymalnej temperatury 100 stopni w celu zmiękczenia kleju trzymającego szybkę na ekranie dotykowym. Po delikatnym podgrzaniu, wystarczy delikatnie odciągnąć przyssawką szybkę jak na filmiku.

Instrukcja naprawy wyszukiwana także pod hasłami:
Wymiana ekranu dotykowego Samsung Galaxy S4
Wymiana szybki Samsung Galaxy S4 (SIV)
Pęknięta szybka Samsung Galaxy S4
Wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S4