Jak łatwo i niewielkim kosztem stworzyć stronę internetową?

Prowadzisz swój własny biznes, ale do tej pory nie miałeś odwagi wkroczyć z nim w świat wirtualny? To błąd, bowiem nieprzypadkowo zrodziło się popularne powiedzenie „reklama dźwignią handlu”. W sieci istnieje dziś każdy, kto chce wyprzeć konkurencję, zrobić sobie silnie ugruntowaną pozycję rynkową oraz ma ambicje na rozwój w danej branży i sukcesywny wzrost grona ufających mu konsumentów. Również mylne jest stereotypowe przekonanie o tym, że za sprawnie działającą i estetycznie prezentującą się witrynę trzeba zapłacić krocie. W rzeczywistości wcale nie musi tak być, zwłaszcza gdy zaangażujemy się w stworzenie serwisu samodzielnie. Co przez to rozumieć? Sprawdź poniżej.

Korzystaj z dobrodziejstw sieci

W Internecie, wraz z biegiem czasu, przybywa rozmaitych systemów administrowania treścią CMS, za pośrednictwem których można kreować proste i niewymagające technicznie strony www, które będą intuicyjne, funkcjonalne, dobrze prezentujące się na tle „profesjonalnych” witryn, a przy tym zupełnie darmowe. Przykładem niezawodnego i od lat dominującego w tej dziedzinie narzędzia, całkowicie bezpłatnego, jest WordPress.

To dzięki niemu możesz korzystać z setek rozlicznych gotowych szablonów, wybierając taki wygląd Twej wirtualnej wizytówki, jaki tylko przypadnie Ci do gustu. Poprzez tego rodzaju programy, mamy sposobność stać się raczkującymi „programistami”, którzy bez jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy z zakresu kodowania, będą stawiać estetyczne witryny www. Nie tylko sam brak kosztów wiążących się z zastosowaniem WordPressa, ale i jego przystępność, i prostota sprawiają, że regularnie poszerza się grupa zainteresowanych, decydujących się na spróbowanie, czym jest tworzenie strony internetowej na własną rękę.

Z pomocą ekspertów

Kiedy uda Ci się stworzyć Twą wymarzoną stronę www, kolejny krok to wykupienie hostingu odpowiedniego dla Twej wirtualnej wizytówki. W tym przypadku możliwości stojących przed konsumentem jest wiele, ale dla zupełnie niewtajemniczonych idealnym rozwiązaniem okazuje się nawiązanie współpracy z doświadczoną firmą hostingową typu Hekko, która od lat działając w branży posiada szereg rozmaitych propozycji dla klientów szukających optymalnego hostingu wordpress tak dla mocno rozbudowanego sklepu online, jak i ledwo powstałej platformy blogowej.