Co to jest modem 3G

Kontynując serie artykułów na temat niewyjaśniana pojęć, tym raz odpowiemy na pytanie czym jest modem 3G. Opisywaliśmy już także co to jest 3G tak więc to pominiemy.

 

modem-3g

 

Nie ma się co rozpisywać w tym temacie, ponieważ głównie zależy nam na prostej odpowiedzi na pytanie co to jest modem 3G żeby osoby szukające odpowiedzi na pytanie nie musiały czytać trudnych mało zrozumiałych słów, wyjaśniających zasadę działanie.

 

Modem 3g co to jest

Ogólnie modem, jest to urządzenie dzięki, któremu możemy mieć internet na komputerze, modem 3G wyposażony jest w gniazdo kart sim, dzięki któremu wkładając kartę sim z pakietem internetu do modemu, natomiast modem podłączamy do komputera i mammy internet. (Mobilny internet)

 

Modem 4G
Na rynku dostępnych jest wiele modemów 3G jak i modemów LTE. Najpopularniejszymi modelami na rynku są obecnie:

modem huawei e173u-2
modem huawei e173
modem huawei e5832
modem huawei e173
modem huawei e5832
modem huawei e122
modem zte mf636
modem motorola sb5101e
modem zxdsl 852

 

modem-4g

 

Wśród najpopularniejszych modemów najlepiej prezentują się modemy firmy huawei, która specjalizuje się w produkcji modemów 3g (modem 3g usb)

 

Jaki modem do internetu mobilnego
Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ do zależy jaki funkcji potrzebujemy. zazwyczaj wykupując internet mobilny (pakiety internetowe na telefon) na przykład w sieci orange czy tez play w danej sieci otrzymujemy od razu podstawowy modem orange czy tez play. Jeżeli potrzebujemy modemu z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny, dzięki której poprawi nam się moc sygnału wtedy musimy taki modem kupić na własna rękę.

 

Przeczytaj także artykuł na temat mobilnego internetu: najtańszy mobilny internet jest to porównanie ofert mobilnego internetu na polskim rynku.