Tablet Alcatel one touch evo 7 Recenzja

Alcatel One Touch Evo 7 to tablet, który niemal mieści się nam do kieszeni – ma 7 cali. Jest przeznaczony dla początkujących użytkowników, jednak pozwala na korzystanie z sieci 3G. Alcatel one touch evo 7 recenzja

 

Alcatel-One-Touch-Evo-7

 

 

Alcatel one touch evo 7 specyfikacja

 

Tablet wyposażono w procesor o prędkości 1 GHz Rockchip oraz 4GB pamięci wewnętrznej. Nie pozwoli to na przechowywanie wszystkich danych, które są nam potrzebne, jednak można rozszerzyć pamięć tanimi kartami microSD. Pamięć RAM to 1 GB. Jako ciekawostkę można potraktować miejsce w obudowie na moduł 3G/LTE, który dokupimy osobno. Pozwala to cieszyć się z szybkiego, darmowego internetu. Podobną opcję spotkamy w tablecie Archos 10.1, do którego można wpiąć moduł 3G w formie pendrive. Rozwiązanie Alcatela jest o wiele ciekawsze. Jeśli chcemy wysyłać SMSy w sieci komórkowej, możemy wsadzić do naszego tabletu kartę microSIM. System operacyjny to Android w wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwitch. Wyposażono go także w jedną kamerę, która pozwala na wideorozmowy. Wiele osób wcale nie używa tabletów do robienia zdjęć, a usunięcie normalnej kamery pozwoliło na obniżenie ceny.

 

tył-tabletu

 

Obudowa
Urządzenie wykonano z plastiku wysokiej jakości, jednak urządzenie nie odróżnia się zbytnio od innych tabletów, które są na rynku. Z tyłu znajduje się aluminium połączone z plastikiem, który można zdjąć. W sprzedaży są dostępneróżnokolorowe obudowy do tego tabletu, co pozwala na personalizację sprzętu. Tył tabletu nie zbiera odcisków palców, czego nie można powiedzieć o przodzie. Tablet waży 395 gram, co przy niewielkiej wielkości jest sporym wynikiem. Podobną wagę wśród tabletów 7 cali osiąga jedynie Kindle Fire HD. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 1024 na 600 pikseli (WSVGA), co rozczarowuje większość osób, które korzystają z urządzenia.

 

Tablet alcatel one touch evo
System operacyjny jest pozbawiony firmowej nakładki, co znacznie ułatwia poruszanie się w opcjach. Przy przeglądaniu plików zdarza mu się zwalniać. Po wyjęciu tabletu z pudełka można cieszyć się obsługą niemal wszystkich formatów wideo bez instalowania programów. Dźwięk stoi na przyzwoitym poziomie, a wszystkie aplikacje z Google Play działają bez problemu.

 

tablet-z-3g

 

Alcatel one touch evo 7 cena
Żywotność baterii wynosi ponad jeden dzień intensywnego korzystania. Alcatel one touch evo 7 bateria – pojemność 4160 mAh. Korzystanie z sieci LTE/3G znacznie skraca czas działania urządzenia. Jest to jednak jego najmocniejszy punkt, gdyż trudno znaleźć urządzenie w takiej cenie, które działa z szybkim internetem. Po włożeniu na miejsce moduł jest niewidoczny. Cena za tablet to jedynie 250-300zł więc za te pieniądze otrzymujemy całkiem dobry tablet.

 

Alcatel one touch evo 7 test
Tablet Alcatel One Touch Evo 7 nie jest szybki jak błyskawica ani nie oferuje rozbudowanych opcji. Z drugiej strony, relatywnie długi czas działania tabletu na jednym ładowaniu baterii oraz rewelacyjny pomysł z modułem 3G i współpraca z Google Play Store czyni z niego mocną propozycję dla osób z niewielkim budżetem.

 

Tagi dla artykułu: alcatel one touch evo 7 allegro ; alcatel one touch evo 7 instrukcja ; alcatel one touch evo 7 dane techniczne ; alcatel one touch tablet